Koguty pod ochroną

Skomentuj (10)

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców podało do publicznej wiadomości, że uzyskało prawa ochronne na znak towarowy kazimierskiego koguta.

W Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej przez Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców zastrzeżone zostały dwa wzory kazimierskich kogutów z ciasta – z zewnętrzną plecionką i bez.

- Chcieliśmy, żeby kogut był własnością społeczeństwa kazimierskiego, żeby żaden z producentów nie próbował w przyszłości przywłaszczyć sobie rzeczy, która należy do społeczności Kazimierza. Chcieliśmy także uniemożliwić niekontrolowany napływ kogutów z zewnątrz, jak to już miało miejsce w historii. Chcemy wspólnie z producentami kogutów dbać o jakość tego produktu z poszanowaniem historycznych receptur – mówi Janusz Kowalski ze Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców – Chcemy działać wspólnie z producentami na zasadzie współpracy, dialogu i szeroko rozumianej konsolidacji.

Dwie odrębne decyzje w sprawie praw ochronnych na znak towarowy kazimierskiego koguta wydane zostały już dawno – na początku ubiegłego i obecnego roku. Ochrona opatentowanych towarów trwa dziesięć lat.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Bozena
  Pogodynka?Nie było pani prowadzącej pogody,tylko pan.Prezenter był o tak napiszmy.
  • pijany znad Grodarza
   Gender. haha
 • pijany znad Grodarza
  Popieram w całej rozciągłości inicjatywe, a nastepnie zastrzeżenie znaku. " Kogut" bezprzecznie pięknie " pieje" o Kazimierzu. Spaskudzenie go to klęska Nas wszystkich.
  ps. dzisiejsza pogodynka w TVN z Kazimierza z " kogutami" przy studni. Czyż nie wspaniała ?>
 • Karol
  Zastanawia mnie zakres klasyfikacji nicejskiej, dosyc szeroki, lacznie z prowadzeniem dzialalnosci hotelowej?

  30 produkty cukiernicze, słodycze, produkty piekarnicze
  35 usługi: agencji importowo-eksportowych, agencji informacji handlowej, badania rynku, doradztwa specjalistycznego w sprawach działalności gospodarczej, dystrybucji materiałów reklamowych: gadżetów reklamowych próbek, druków, prospektów i broszur, organizowania wystaw w celach handlowych lub reklamowych, pokazów towarów, reklamy za pośrednictwem sieci komputerowej, reklamy prasowej, radiowej i telewizyjnej, promocji sprzedaży dla osób trzecich, organizowania targów w celach handlowych lub reklamowych, zgrupowanie na rzecz osób trzecich różnych towarów pozwalające nabywcy wygodnie oglądać i kupować te towary na stronie internetowej dotyczącej sprzedaży różnorodnych artykułów; zgrupowanie na rzecz osób trzecich ofert różnych usług pozwalające potencjalnemu odbiorcy wygodnie zapoznawać się z tą ofertą oraz „kupować" te usługi na stronie internetowej dotyczącej ofert różnorodnych usług i towarów
  43 usługi związane z prowadzeniem: domów turystycznych, hoteli, moteli, pensjonatów, kawiarni, kafeterii, stołówek, snack-barów, restauracji, eksploatacji terenów kempingowych, organizowaniem obozów młodzieżowych, wynajmowaniem mieszkań na pobyt czasowy
 • elza
  Czy ten paten jest zastrzeżony tylko dla producentów z Kazimierza? Ilu jest producentów z naszej gminy którzy robią koguty i tu zostawiają podatki ze sprzedanych kogutów. Proszę wymienić? Ilu jest z innych gmin zdaje się z Wilkowa? Czy i jedni i drudzy będą korzystali z tego patentu?
  • Karol
   Wspólne znaki towarowe to znaki towarowe, w stosunku do których prawo ochronne uzyskiwane jest przez reprezentującą przedsiębiorców organizację posiadającą osobowość prawną. Wspólny znak towarowy może być używany zarówno przez tą organizację, jak i zrzeszonych w niej przedsiębiorców.
 • eeeech
  Iluż to mamy producentów kogutów w Kazimierzu. Ilu mamy takich, którzy tu nie wypiekają produktów tylko je sprzedają. Może warto napisać jak się nazywają? Wszystko jest takie oczywiste. Niby troska dla mieszkańców? Wszędzie układ. Czas wreszcie po wyborach z tym skończyć.
 • Karol
  Chcemy działać wspólnie z producentami na zasadzie współpracy, dialogu i szeroko rozumianej konsolidacji.

  Akurat!! :)
 • neo
  a będą przez to tańsze czy droższe
  • Karol
   będą oryginalne :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę