Kazimierz czwarty!

Skomentuj (35)

Kazimierz Dolny na czwartym miejscu wśród wszystkich gmin województwa lubelskiego. W Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny.

W Janowie Lubelskim ogłoszono w piątek wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny, który przeprowadziła Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz lubelski Urząd Statystyczny. Gminy oceniane były według 11 kryteriów, m.in. danych określających dochody, inwestycje, przyrost naturalny czy zadłużenie.
Kazimierz uplasował się w nim na czwartym miejscu, tuż za Łęczną, Tomaszowem Lubelskim i Konopnicą. Jak twierdzi burmistrz Kazimierza od trzeciego miejsca dzieliła go tylko jedna setna.

- Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem – mówi burmistrz miasta Andrzej Pisula. – Myślę, że to zasługa wielu, współpracy z radą miejską, z panem przewodniczącym, z radnymi; duża zasługa pracowników urzędu, różnych instytucji, które działają na terenie naszego miasta, jak również przedsiębiorców. Kryteria, które były przyjęte do wyliczenia tego wskaźnika, były bardzo zróżnicowane – to było 11 kryteriów z różnych obszarów działalności gminy: i tych społecznych, i tych z dziedziny finansów, i tych związanych z inwestycjami. To jakby wypadkowa różnych działalności. To pokazuje aktywność społeczną, aktywność ludzi, która spowodowała, że jesteśmy na wysokim czwartym miejscu wśród gmin województwa lubelskiego. To wielkie wyróżnienie jeśli chodzi o gminy z powiatu puławskiego. Ze wszystkich gmin, które znalazły się w pierwszej dwudziestce, jesteśmy najwyżej. Za nami jest Nałęczów (V miejsce), również gmina Puławy i miasto Puławy. To prestiż, bardzo się z tego cieszę.

W sumie spośród wszystkich 213 gmin województwa lubelskiego wyróżnionych zostało 20 gmin.


Fot. Burmistrz Kazimierza Dolnego

Skomentuj


Dodane komentarze (35)

 • Stanisław
  Gdyby burmistrz usunął parking z rynku we wtorki i piątki, to na pewno gmina byłaby na I miejscu. Jak długa będzie utrzymywany ten bałagan, 2 handlarzy z Zajączkowa i Wilkowa a samochodów 150. Gdzie tu ekologia. Zapewniam burmistrza, że w żadnym z tych zwycięskich miast nie ma handlu na rynku głównym. Utrzymywanie dalej tego bałaganu, śmierdzącego parkinu jest hańbą.
 • Harry
  no ja nie wiem.....nie było mnie pare dni i jakie zmiany....nooooo!!!!!!
  potrzebna jest akceptacja moderatora.....BOZE......WIDZISZ i NIE GRZMISZ !!!!
 • Harry
  witam....po malej przerwie......
  i mowiac szczerze,jestem nie mile zaskoczony werdyktem...!!Otoz znam Janow dość dobrze...i uważam,ze do kazimerza dolnego--to on się nie umywa!!
  Kazimierz.....po prostu ma w sobie to cos...a Janow to taka wieksza wiocha.....bez wyczucia i charakteru.....niestety...taka jest naga prawda..!!
 • Robert
  To miłe.Szkoda tylko że w tym rankingu nie było spraw pomocy ludziom niepełnosprawnym.Tu gmina ma dużo do zrobienia.
 • jan
  Gratulacje, Panie Burmistrzu! Brawo i powodzenia na przyszłość.
 • Jarych
  Ciekawe czy uwzględnili wyniki kontroli NIK i efekty prowadzonych inwestycji?
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Miejscowy turysta
  Np. przeliczyli zainwestowane pieniądze na liczbę mieszkańców czyli wzięli dane o inwestycjach i demografii.
  Wpompowano w szkołę już ze 20 parę milionów jeszcze jakieś tam inwestycyjki może z poprzedniej kadencji np. zamek, a mieszkańców mamy ile mamy i wyszedł rewelacyjny wskaźnik demograficzno ekonomiczny.
  To nic że szkoła zupełnie niepotrzebnie wyleciała w powietrze i inne gminy nie mają takich niepotrzebnych wydatków. A zadłużenia na głowę i jako stosunek do dochodów pewnie nie liczyli albo miej ważyło w ocenie i wyszło rewelacyjnie.
  Bez szczegółowego opisu kryteriów to lipa a nie ranking
  Ale gratuluję burmistrzowi i sobie i nam jako członkom tego obywatelskiego i demokratycznego rozwijającego się społeczeństwa naszej gminy i miasta. Mającej wielki wkład ważnej części kraju województwa i Wspólnoty Europejskiej i Globu ziemskiego i rodzaju ludzkiego
 • A to dobre
  Brawo 😂😂😂
 • turysta
  Do Czesi.Przecież mówi/pan burmistrz/ że do trzeciego miejsca zabrakła jedna seta
 • Wiktor
  Kiedyś za miłowanie ZSRR miasteczka dostawały Nagrodę Leninowską czy Sztandar Pracy. Dzisiaj też dostają. Kryteria enigmatyczno-eufemistyczne sprowadzające się tzw "rozwoju demokracji". Pozarządowe Fundacje Rozwoju Demokracji to Fundacja Batorego G.Sorosa, który jest "na smyczy" Grupy Bilderberg zawiadywanej przez światową finansjerę i wpływowe osoby gdzie obrady i ustalenia są TAJNE.
  • pijany znad Grodarza
   @ MACIEJ...
   Chciałeś, masz.

   ps. Ortodoksyjni malkontenci Sorosa prześcigają się w rzucaniu inwektyw na osobę filantropa.
  • Rycho
   To Ty Kulson ???

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę