Kazimierz pożegnał płk. Madejskiego

Kazimierz pożegnał dziś płk. Jana Madejskiego. Pogrzeb odbył się w pełnej asyście wojskowej na parafialnym cmentarzu św. Jana.
Kazimierz go wydał na świat. Kazimierz go przyjął. Płk. Jan Madejski tutaj się urodził, wychował, ukończył szkołę podstawową i liceum. Stąd wyjechał na studia do Dęblina do Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej, którą ukończył z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracował w Wojsku Polskim jako specjalista do spraw lotnictwa wojskowego. Był m.in. pierwszym dowódcą nowopowstałej w 1992 r. 2 Bazy Lotniczej "Bydgoszcz”. Pracował także w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Rolnictwa.
- Ostatnie lata życia związał z Gminą Wąwolnica, w której działał społecznie, pełnił przez pewien czas funkcja sołtysa w Rąblowie, w którym mieszkał na stałe. Był lubianym, dobrym i szanowanym człowiekiem – napisał na swoim profilu facebookowym Marcin Pisula. – Przekazuję wyrazy współczucia bliskim. Niech odpoczywa w pokoju.
Uroczystości pogrzebowe na kazimierskim cmentarzu św. Jana odbyły się przy padającym deszczu w pełnej asyście wojskowej. Pułkownika Madejskiego pożegnała salwa honorowa.
Fot. M. Pisula

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę