Kazimierz pożegnał płk. Madejskiego

Kazimierz pożegnał dziś płk. Jana Madejskiego. Pogrzeb odbył się w pełnej asyście wojskowej na parafialnym cmentarzu św. Jana.
Kazimierz go wydał na świat. Kazimierz go przyjął. Płk. Jan Madejski tutaj się urodził, wychował, ukończył szkołę podstawową i liceum. Stąd wyjechał na studia do Dęblina do Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej, którą ukończył z wyróżnieniem. Przez wiele lat pracował w Wojsku Polskim jako specjalista do spraw lotnictwa wojskowego. Był m.in. pierwszym dowódcą nowopowstałej w 1992 r. 2 Bazy Lotniczej "Bydgoszcz”. Pracował także w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Rolnictwa.
- Ostatnie lata życia związał z Gminą Wąwolnica, w której działał społecznie, pełnił przez pewien czas funkcja sołtysa w Rąblowie, w którym mieszkał na stałe. Był lubianym, dobrym i szanowanym człowiekiem – napisał na swoim profilu facebookowym Marcin Pisula. – Przekazuję wyrazy współczucia bliskim. Niech odpoczywa w pokoju.
Uroczystości pogrzebowe na kazimierskim cmentarzu św. Jana odbyły się przy padającym deszczu w pełnej asyście wojskowej. Pułkownika Madejskiego pożegnała salwa honorowa.
Fot. M. Pisula

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę