Kazimierz powraca do życia

Po długiej przerwie do Kazimierza Dolnego powracają turyści. Powoli otwierają się lokale gastronomiczne i galerie. Przed nami długi weekend majowy, który rozpoczyna sezon. Wszystko wskazuje na to, że można wtedy odwiedzić Miasteczko.
Przed nami długi weekend majowy. W Kazimierzu Dolnym zawsze był on uznawany za początek sezonu turystycznego. Tegoroczna wiosna jest jednak zupełnie inna niż poprzednie, dlatego też wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon nie będzie taki sam. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa i zasad bezpieczeństwa wprowadzonych przez rząd. Powoli jednak polska gospodarka jest odmrażana a poszczególni przedsiębiorcy wracają do pracy.

Od połowy marca kazimierskie lokale gastronomiczne pozostają zamknięte. I choć mogłyby funkcjonować, choć na specjalnych zasadach, nie było takiej potrzeby, gdyż w Miasteczku nie było turystów. Teraz jednak sytuacja nieco się zmieniła. Dzięki rozluźnieniu obostrzeń, możemy się znów przemieszczać w celach rekreacyjnych, a ludzie mają coraz większą potrzebę, by wyjść z domu. Pojawiają się też zapytania o to, czy w Kazimierzu można gdzieś wypić kawę czy zjeść obiad. Już od najbliższego piątku, 1 maja, będzie to możliwe.

Od weekendu majowego w Kazimierzu Dolnym znów otwarte będą punkty małej gastronomii, kawiarnie i restauracje. Nie będą one jednak funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, jednak da nam to możliwość zamówienia jedzenia czy picia na wynos, przez okienko.

- Kazimierz żyje i czeka na turystów a my jesteśmy przygotowani do sezonu – mówi jeden z kazimierskich przedsiębiorców. - Nie zważając na pogodę, lokale będą otwarte. Liczymy na to, że wszystko powoli ruszy i będziemy mogli pracować, przyjmować gości. Wszystko oczywiście będzie funkcjonowało z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W restauracjach dostaniemy pyszne dania obiadowe, w kawiarniach kawę, herbatę i ciasto. A oprócz tego lody, gofry, koktajle, soki, frytki czy hamburgery. To na początek. Jeśli tylko będzie to możliwe, w Kazimierzu Dolnym znów będzie tętniło życie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę