Zakaz wynajmowania noclegów został zniesiony!

Drugi etap odmrażania gospodarki ogłoszony! A to oznacza, że zniesiony zostanie zakaz wynajmowania noclegów. 4 maja ponownie zostaną otwarte hotele, pensjonaty i inne kwatery.

Początek roku nie był dobrym okresem dla branży turystycznej. Kazimierz Dolny zapadł w sen. Zamknięto obiekty noclegowe, restauracje, kawiarnie i punkty małej gastronomii, galerie i sklepy z pamiątkami. Wielu kazimierskich przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji. Teraz jednak pojawia się światełko w tunelu. Po Kazimierzu spacerują pierwsi turyści, kawiarnie i restauracje już niebawem (od 1 maja) zostaną otwarte, prowadząc sprzedaż na wynos. Natomiast od 4 maja  zniesiony zostanie zakaz wynajmowania noclegów!
I jest  to bardzo dobra wiadomość. Zarówno dla przedsiębiorców jak i wczasowiczów, którzy z wielką niecierpliwością czekali na te wieści. Teraz z nieco większym spokojem możemy myśleć o wakacyjnych podróżach.
Jak na polską turystykę wpłynie zniesienie zakazu wynajmu noclegów? Przede wszystkim pozwoli właścicielom obiektów noclegowych choć w części nadrobić starty poczynione przez odwołanie wiosennych rezerwacji. Przed nami lato i wakacje, na tym trzeba się skupić i przygotować dobre oferty. Co ważne, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Nocowanie.pl Coronawirus a plany wyjazdowe Polaków, większość ankietowanych zadeklarowała chęć wypoczynku na terenie kraju.
- Obecna sytuacja jest szczególna, ponieważ nawet po odmrożeniu zakazu wynajmowania noclegów obowiązują zasady społecznej izolacji oraz nakaz zachowywania odpowiedniej odległości (2 metry) -  czytamy na portalu Nocowanie.pl. - Oznacza to, że spora część turystów będzie szukać miejsc ustronnych, gdzie kontakt z innymi osobami będzie ograniczony do minimum. Swojej szansy powinni tu upatrywać właściciele domków w lesie lub na odludziu, kwater i pokoi czy gospodarstw agroturystycznych. Warto także odpowiednio wcześniej zorientować się, jak w dobie koronawirusa w prawidłowy sposób dbać o czystość i higienę obiektu noclegowego. Zapewnienie bezpiecznych warunków wypoczynku spoczywa bowiem na właścicielu.
Zniesienie zakazu wynajmowania noclegów nie jest jedyną zmianą wprowadzoną przez rząd. Od 4 maja otwarte zostaną także centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe (z limitem osób i bez możliwości spożywania posiłków), biblioteki i muzea, obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym stadiony, boiska czy korty tenisowe. Dodatkowo będziemy mogli też korzystać z rowerów miejskich oraz rehabilitacji leczniczej a sklepy budowlane będą czynne także w weekendy. Natomiast od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola.
Przed nami jeszcze jeszcze dwa etapy. Nie wiadomo jednak kiedy zostaną wprowadzone. Etap trzeci zakłada otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych a także gastronomii. W pewnym stopniu zaczną działać również szkoły. Wtedy też będzie można organizować wydarzenia sportowe - do 50 osób. Etap czwarty to wznowienie działalności siłowni, klubów fitness, gabinetów masażu, solariów, kin i teatrów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę