Kazimierski Wieczór Neapolitański

Skomentuj (5)

Już w najbliższą sobotę, 14 września na kazimierskim Rynku będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przy okazji XV Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych odbędzie się „Wieczór Neapolitański – Koncert Trzech Tenorów”.

W ramach XV Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na wyjątkowy koncert. Na scenie pod gołym niebem odbędzie się „Wieczór Neapolitański – Koncert Trzech Tenorów”. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 21.00 na kazimierskim Rynku w sobotę, 14 września. Wstęp wolny.

Na kazimierskiej scenie wystąpią: Bogusław Morka, Jan Zakrzewski oraz Krzysztof Marciniak.

Bogusław Morka to polski śpiewak tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Jak piszą krytycy, artysta ten obdarzony jest niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu. Przez znawców tej sztuki uważany jest za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta.
 
Jan Zakrzewski to były solista Opery Wrocławskiej i Opery w Bielefeld (Niemcy). Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Obecnie współpracuje z Operą Krakowską i Warszawskim Teatrem Operowym, zaś w swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe.

Krzysztof Marciniak ukończył Wydział Wokalno-Aktorski na Akademii Muzycznej w Łodzi. Związany był z Operą i Operetką w Szczecinie, obecnie jest pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi.

Podczas koncertu na kazimierskim Rynku artystom będzie towarzyszył trzyosobowy zespół.

 

W programie usłyszymy największe przeboje i wiązanki włoskie: „O Sole Mio”, „Mamma”, „Torna Picina Mia”, „Volare”, „Amore Canto” czy ,,Ciao Bambino”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • jola
  SUPER nareszcie bedzie sie cos dzialo,bo strasznie smutno w Kazimierzu .
 • szok
  Oj durny narodzie , nie życzę nikomu choroby ,ale jeśli ktoś z nas zachoruje to cię taki immunolog, pneumonolog, alergolog tak podliczy że zostaniesz w samej koszuli, a tu zabawa na całego !!! hulaj dusza ! ciekawe za czyje pieniądze? skladki do ZUSu narodzie już popłaciłeś?
 • ktoś
  Piękny koncert, szkoda tylko, że nie jest inicjatywą jaśnie panującego.Widocznie szykuje się już na darmowy wyjazd do Staufen
 • Józef Koniecpolski
  Droga Redakcja następne artykuły informujące o imprezach będzie specjalnie na życzenie Maxa roznosić po domach z miesięcznym wyprzedzeniem, za pisemnym potwierdzeniem odbioru. Żeby potem nie było marudzenia :)
 • Max
  I doczekałem.Wreszcie artykuł informujący przed imprezą a nie po.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę