Muzyka dla duszy

Skomentuj (4)

Na kazimierskim Rynku już niejednokrotnie mieliśmy okazję usłyszeć piękne brzmienia. Gościli tu artyści wykonujący muzykę ludową, klezmerską czy rozrywkową. W sobotni wieczór dla kazimierskiej publiczności na żywo wystąpiła Poznańska Orkiestra Kameralna prezentując nam muzykę filmową.

Wieczór filmowy na Rynku w Kazimierzu Dolnym zorganizowany został jako wydarzenie towarzyszące XI Międzynarodowej Konferencji Medycznej - Przewlekłe Choroby Mielo - i Limfoproliferacyjne, pod przewodnictwem Profesor Anny Dmoszyńskiej. Głównym organizatorem zaś była firma Symposion Sp. z o.o. z Warszawy.

 

Dzięki tej inicjatywie, mieliśmy okazję usłyszeć naprawdę niezwykłe brzmienia. Na scenie zagościli bowiem muzycy z Poznańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Sztora. Zaprezentowali oni utwory, większości ludzi znane, choć pewnie nie do końca wiadomo skąd. Bo kto z nas nie pamięta muzyki z „Ojca chrzestnego”, „Quo Vadis” czy też „Nocy i dni”? Muzyka filmowa, choć przez wielu niedoceniana, gdy już się w nią wsłuchamy, chcemy więcej i więcej. Brzmienia pełne emocji, zarazem delikatności i siły, jeszcze długo po koncercie unosiły się gdzieś w powietrzu.

 

- Koncert jest niesamowity – mówi jedna z turystek, która na występie znalazła się przypadkowo. – Muzyka, którą tu słyszymy, pochłania bez reszty. Wystarczy zamknąć oczy i przenosimy się do zupełnie innego świata.

 

- Piękne melodie, chwytające za serce – komentuje krótko jedna z pań siedzących wśród publiczności. – Większość tych utworów znam, z równie wspaniałych filmów. Bez wątpienia jest to wyjątkowe wydarzenie, podobnie jak jego cel.

 

Koncertowi towarzyszyła bowiem akcja charytatywna na rzecz odbudowy budynku szkoły w Kazimierzu Dolnym. Podczas imprezy nabyć można było specjalnie przygotowaną cegiełkę. Dodatkowo, każdy kto kupił cegiełkę brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Jednak o tym, ile pieniędzy udało się zebrać podczas wieczoru, poinformujemy wkrótce.

 

Na zakończenie imprezy odbyła się projekcja filmu „Bon Appetit”, którego reżyserem jest David Pinillos.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę