Aktualności dla "konferencje w Kazimierzu"

Ponad stu językoznawców z Polski i Europy specjalizujących się w onomastyce – dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych – obraduje w Kazimierzu w ramach Międzynarodowej Konferencji Onomastycznej.

O nazwach własnych, sposobach ich tworzenia i wprowadzania w obieg językowy dyskutować będą uczestnicy XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo” w Kazimierzu Dolnym.

Mimo że ochładzało się z każdą godziną im bliżej północy – to był naprawdę gorący wieczór. Publiczność na kazimierskim Rynku rozgrzewały gorące hiszpańskie flamenco i gra naszych siatkarzy.

Tak niewiele trzeba, żeby Kazimierz nad Wisłą – dziecko włoskiego renesansu – powrócił do swoich italskich korzeni. Wystarczył jeden „Neapolitański Wieczór – Gala Trzech Tenorów” i…. temperatura podniosła się od razu o kilka stopni!

Już w najbliższą sobotę, 14 września na kazimierskim Rynku będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przy okazji XV Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych odbędzie się „Wieczór Neapolitański – Koncert Trzech Tenorów”.

O kierunkach rozwoju Polski Wschodniej dyskutować będą w Kazimierzu naukowcy, przedstawiciele administracji samorządowej oraz przedsiębiorcy. Dziś rozpoczyna się dwudniowa konferencja „Trajektorie rozwoju Polski Wschodniej”.

Pokaż stopkę