Hiszpańskie rytmy na kazimierskim Rynku

Skomentuj (3)

Po raz kolejny w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Konferencja Naukowo - Szkoleniowa Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych.  Sympozjum towarzyszyć będzie koncert, podczas którego wystąpi grupa Danza del Fuego oraz hiszpańska tancerka Anna Villacampa z zespołem.

Sobotni wieczór 20 września w Kazimierzu zapowiada się naprawdę gorąco. Na Rynku odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpi grupa „Danza del Fuego” oraz hiszpańska tancerka Anna Villacampa z zespołem. Impreza, która rozpocznie się o godzinie 21.00, jest wydarzeniem towarzyszącym XVI Konferencja Naukowo - Szkoleniowa Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych.

Zespół Danza del Fuego tworzy swoją muzykę, która jest ich własną wizją flamenco. Powstaje ona na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. Można więc powiedzieć, że to niezła mieszanka! Grupa istnieje od 1991 roku, a jej założycielem i menedżerem jest Sławomir Dolata – jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce.

Dodatkową atrakcją podczas sobotniego wieczoru będzie występ hiszpańskiej tancerki Anny Villacampa wraz z zespołem. Artystka urodziła się w Barcelonie, a taniec towarzyszy jest od wczesnego dzieciństwa. W wieku czterech lat rozpoczęła swoją przygodę początkowo z tańcem klasycznym, zaś nieco później, bo w wieku ośmiu lat – z flamenco, z którym związała się na dłużej. Jak nietrudno się domyśleć, ten związek trwa do dziś. Anna Villacampa ukończyła Conservatorio Superior de Danza w Barcelonie, a swój talent rozwija pod okiem mistrzów flamenco, takich jak: Chana, Antonio Canales, Eva Yerbabuena, La Tani, Merche Esmeralda, Manolo Marín.

Wstęp na koncert jest wolny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • fla men
  Świetna impreza.Właśnie wróciłem z Rynku.
  Konferansjer kilkakrotnie mawiazywał do trwającego w tym czasie meczu, a okrzyki i brawa z Rynkowej dodawały tylko ogmia do flamenko.Na koniec poinformował o awansie naszej druźyny.
  Czyli jest możliwe połaczenie sistki i flamenko.
  Współczuje @KAzikowi, nie jest w stanie tego pojąć.
 • pijany znad Grodarza
  A łzy? @ KAziu. Aż zanadto wspólczujesz. Szkoda żony Twej. Kobieta winna bita być. Tak czytałem i było to interesujące.
 • KAzik
  Akurat w trakcie trwania meczu POLSKA-NIEMCY w siate.gratuluję organizatorom i współczuję kibicom w ogródku rynkowej:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę