Aktualności dla "Janusz Gajos"

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów obchodzi w tym roku jubileusz 80 urodzin. Jest aktywny zawodowo od początku lat 60., a w trakcie Festiwalu przypomniany zostanie film „Tam i z powrotem” w reżyserii Wojciecha Wójcika z Januszem Gajosem w roli głównej.

Janusz Gajos – polski aktor teatralny i filmowy, najpopularniejszy aktor telewizyjny 2007 roku (laureat Wiktora) był gościem specjalnym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu, gdzie zaprezentowano retrospektywę jego filmów w cyklu „I Bóg stworzył aktora” oraz retrospektywę jego dokonań… fotograficznych.

W Galerii Letniej otwierał wystawę fotografii. W Kinie pod Srebrną Gwiazdą – cykl filmów z serii „I Bóg stworzył aktora”. W Kocham Kino Cafe – rozmawiał z publicznością o swoich kreacjach aktorskich, w Klubie Empik – podpisywał filmy ze swoim udziałem. Był bezsprzecznie dominantą drugiego dnia festiwalu. Janusz Gajos.

EMPiK w tym roku świętuje swoje 60 – lecie. Stąd i jego oferta podczas Festiwalu Dwa Brzegi wygląda imponująco. W czasie 7 festiwalowych dni odbędzie się ponad 20 spotkań z prawie trzydziestką twórców kultury – nie tylko pisarzy, ale również ludzi ze świata filmu i muzyki.

W 2008 roku, po raz drugi, w dniach od 2 do 9 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą. Poniżej zarys programu.
Pokaż stopkę