K.ZIMIErnikejszyn na stoku

zobacz więcej (13)

Jeśli myślicie, że strój narciarski ma być jedynie wygodny i ciepły, jesteście w błędzie. W miniony weekend na Stacji Narciarskiej Kazimierz pojawili się dość oryginalni narciarze w strojach iście karnawałowych. No cóż, w końcu to K.ZIMIErnikejszyn!

Stacja Narciarska Kazimierz co weekend przyciąga tłumy narciarzy. Tym bardziej, gdy sprzyja pogoda. Jak więc mogło być inaczej w miniony weekend? Dodatkową atrakcją na stoku była impreza kostiumowa, która odbyła się w ramach K.ZIMIErnikejszyn 2015.

Ci bardziej zdeterminowani uczestnicy imprezy na Stację Narciarską Kazimierz wyruszyli z Rynku pieszo, przez wąwóz. Grupę prowadził nikt inny, tylko sam organizator Włodek Dembowski. Trasa do łatwych się nie zalicza, ale jak to mówią: do odważnych świat należy!

- Były na trasie trudności, o które zresztą nam chodziło – mówi Włodek Dembowski. – Jest fajnie. Aura jest w miarę sprzyjająca, nie ma jakiegoś strasznego błota, jakby się mogło wydawać . Pogubiliśmy się, co prawda, trochę pobłądziliśmy i poszliśmy inną trasą, niż planowaliśmy pierwotnie. Ale udało się dotrzeć do celu. Szliśmy nieco ponad godzinę.

Podczas dziadowskiej imprezy na kazimierskim stoku można było posłuchać elektryzującej muzyki, wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkursach i wygrać na przykład płytę „Dziadów Kazimierskich”. Atrakcji nie brakowało. Wielkim zainteresowaniem cieszyli się narciarze w przebraniach, którzy zwracali na siebie uwagę oryginalnym wyglądem. Kogo można było potkać na stoku? Narciarza księdza czy narciarza zbłąkanego Indianina rodem z Meksyku…

Imprezę prowadzili: Dziad Sergiusz, Mega Motyl i Mariusz Kałamaga.

Byliście na tej imprezie? Macie fajne zdjęcie? Chcecie się podzielić wrażeniami? Wysyłajcie zdjęcia na nasz adres: redakcja@kazimierzdolny.pl , a zamieścimy je na portalu.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę