Jest dofinansowanie dla Zbędowic!

Czy mieszkańcy Zbędowic doczekają się w końcu normalnej drogi dojazdowej do swojej miejscowości? - pytaliśmy w jednym z kwietniowych artykułów. Wygląda na to, że tak. Wniosek na przebudowę drogi gminnej Parchatka – Zbędowice, złożony w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych znalazł się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania.

Zdarta nawierzchnia, głębokie dziury w asfalcie tam, gdzie się jeszcze ostał, woda sącząca się rok cały środkiem, osuwiska – tak wygląda droga, która prowadzi do wsi Zbędowice nad Parchatką. Ten stan wkrótce się zmieni.

- Nasz wniosek na przebudowę drogi gminnej Parchatka – Zbędowice, złożony w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych, został pozytywnie oceniony i zweryfikowany przez Wydział Infrastruktury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i znalazł się na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania – poinformował w czwartek 23 sierpnia na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. –  Teraz czekamy tylko na akceptację Pana Premiera i kwota ponad 2,2 mln zł zasili nasze środki przeznaczone na budowę drogi Parchatka – Zbędowice. Innej szansy na pozyskanie tak dużych pieniędzy na ten cel raczej nie było.

To kolejna droga w gminie Kazimierz Dolny, która ma szansę na poprawę, ale na pewno nie ostatnia.

- W tej kadencji naszym wspólnym celem jest poprawienie infrastruktury drogowej w Kazimierzu i w innych miejscowościach – deklaruje burmistrz na Facebooku.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę