Jednak kontenery!

Skomentuj (10)

Mimo tego, iż trwają już wakacje, temat szkoły jest cały czas aktualny. Szczególnie w Kazimierzu, gdzie jeszcze niedawno nie było wiadomo, gdzie dzieci rozpoczną kolejny rok szkolny. W końcu decyzje zapadły!

Choć rozpoczęły się wakacje, w Kazimierzu Dolnym temat szkoły jest cały czas omawiany. I są to często rozmowy bardzo burzliwe. Powodem są opóźnienia w oddaniu do użytkowania nowej siedziby Gminnego Zespołu Szkół oraz brak nowej umowy z firmą, od której gmina dotąd dzierżawi kontenery stanowiące miejsce nauki dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół. W wielkim napięciu na podjęcie ostatecznej decyzji czekali uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz radni. W końcu decyzja zapadła. Negocjacje się zakończyły.

- Cały maj był bardzo intensywny, trwały rozmowy, które przesunęły się na czerwiec – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego.
– Rozmawialiśmy zarówno z pracownikami odpowiedzialnymi za nasz kontrakt, jak i z członkami zarządu. W końcu udało się dojść do bezpiecznego poziomu, jeżeli chodzi o prawo zamówień publicznych, jak i ustawę o finansach publicznych, bo jesteśmy zobligowani do tego, by tych ustaw przestrzegać.

Co to oznacza? Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego, dla gminy bardzo ważne było to, by się nie zadłużać i zadbać o zapisy prawne.

- Wynegocjowana cena ostateczna wczoraj została potwierdzona – mówi burmistrz Andrzej Pisula. - To 20 tys. zł netto za miesiąc użytkowania. Umowa podpisana na sześć miesięcy obowiązuje do końca tego roku kalendarzowego.

W umowie pomiędzy gminą a firmą zewnętrzną zawarto jednak zapis, że w razie potrzeby wynajem kontenerów zostanie przedłużony o dodatkowy miesiąc czy dwa, w zależności od potrzeb. 

Takim sposobem we wrześniu dzieci i młodzież z Kazimierza Dolnego rozpocznie kolejny rok szkolny w budynku kontenerowym. Oby było to ostatnie pół roku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Witla
  Ciekawe czy burmistrz przeniesie swojego syna do Kazika?
  • rodzic
   przeniesie do Puław
 • "SZCZEKACZ"
  Widze ze ktos nadal próbuje szczuc jednych na drugisch.. Jaśnie " się boje" jestem jednym z tych szczekaczy jak to poeknie nazwales czy nazwalas... I moge sie zalozyc, ze burmistrz nie zrobilby nic gdy rodzice go nie przycisneli.. Zreszczta nawet jesli byl to tylko sposb na negocjacje .. Nie zalatwia sie tego w ten sposob. Nijmkt nie siedzi w glowoe burmistrza i nie wie co on tak naprawde mysli i zamierza. Do szkoly,nauczycieli i rodzocow docieral jeden sygnal.. Przenosiny do Koszczyca.. Gdyby faktycznie to byl tylko taki myk burmistrz powinien szczerze porozmawiac o tym przynajmnoej z dyrektorem szkoly wyjasnic i uspokoic.. A co zrobil? Skłócił wszystkich wokół. A co do przenoszenie dzieci do Pulaw? Przypominam zewlasnie rodzice zabrali dzieci i tym razem byloby tak samo. Nie chodzi o te ciasne kontenery tu chodzilo o poczuscie stabilizacji i spokoju.. A nie wloczyc sie po obcych szkolach... Jak ktos tego nie rozumie to juz jego sprawa!! Ja osobiscie uwazam to za sukces rodziców!!!
 • się boje
  Jednak to presja burmistrza spowodowała bardzo znaczne obniżenie ceny dzierżawy kontenerów, być może dało by się zbić jeszcze trochę gdyby nie szczekacze. Ale cóż przecież to tylko gminne pieniądze, więc niczyje. Prawda ???
  • ALA
   Jak można tak obrażać ludzi? Z Twojej logiki wynika wręcz co innego gdyby nie ci "....." to burmistrz by nie zrobił nic i zesłał dzieci na drugą zmianą do zawodówki. I nie miałby argumentu do negocjacji. Zresztą nie negocjował przez tyle miesięcy!
   Co gorsze zamiast 20 tys. miesięcznie gmina miałaby dziesiątki tysięcy mniej subwencji rządowej, bo dzieci by rodzice zabrali do Puław tak jak po wybuchu w szkole. Tak zrobił np przykład Krzysztof Górecki teraz radny z Kazimierza.
  • boje się
   Identyczny krzyk pamiętam jak miały być kontenery, też wszyscy mieli przenosić dzieci do Puław. Ludzie strasznie krotką pamieć mają albo chcą mieć.
  • mieszkaniec
   Radny Krzysztof Górecki? Nie znam takiego.
 • Dziękuje
  Podziękowanie dla wszystkich odważnych rodziców, gdyby nie ich akcja i presja to Pan Burmistrz po prostu przespał by sprawę. Przykre jak kręcił z negocjacjami, jak się zachowywał, jak podnosił głos i jak próbował napuszczać i dzielnić jednych na drugi. Taki to widać człowiek albo jego otoczenie...
 • kazimierak
  "Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego, dla gminy bardzo ważne było to, by się nie zadłużać i zadbać o zapisy prawne". A 14 000 000 zł długu to co? Dunię pan Pisula przebił w niespełna 3 lata dwukrotnie. I o zadłużaniu jeszcze coś gada...
  • frycek
   ile z tych 14mln zostało zaplanowane przez Dunię a wykonanie przez Pisulę (własnie budowa szkoły)?

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę