Kontenery zniknęły z Miasteczka

Skomentuj (6)

Tuż przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości z Kazimierza zniknęły kontenery szkolne. Ewidentnie zamyka to pewien etap historii Miasteczka.

Niecały tydzień trwała rozbiórka modułów, w których toczyło się życie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym w oczekiwaniu na oddanie do użytku nowego budynku.

- Znika właśnie część mojego życia, myślałam, patrząc, jak rozbierają kontenery – mówi jedna z mieszkanek Kazimierza – ale wcale nie brakuje mi tego budynku.

Teraz za palikami, które dotąd podtrzymywały siatkę ogrodzenia jest już tylko pusty plac.

- Teraz rada musi zaplanować, co w tym miejscu będzie – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Na razie jest tu magazyn materiałów budowlanych. Rozbieramy ulicę Nadwiślańską. Będziemy rozbierać Szkolną i te materiały, które będziemy wykorzystywali do budowania kolejnych dróg lub utwardzania placów, będą tam składowane i przez okres zimowy czyszczone z piasku i podbudowy.

Historia kontenerów dobiegła końca. Dobrze by było, gdyby nowa rada szybko podjęła decyzję w sprawie przyszłości tego placu, zanim zamieni się on w skład budowalny na dobre.


A tak to wyglądało na filmie.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Maurycy z Bochotnicy
  No to jest wreszcie wolne miejsce, żeby odbudować Willę Promień, żeby tradycyjnie już po kazimiersku "zmienić wszystko, nie zmieniając nic"
 • Aaaa
  Jest w koncu gdzie parkowac,mi pasuje.
 • elo elo
  "Dobrze by było, gdyby nowa rada szybko podjęła decyzję w sprawie przyszłości tego placu, zanim zamieni się on w skład budowalny na dobre."
  Sprzedać!!!
  • Ulka - Kazimierz
   A czemu - tak zwyczajnie po gospodarsku - nie posprzątać, zagospodarować na potrzeby gminy? Ironii nie dostrzegam ;-)
  • Tom
   Może nie szybko. Może jednak przemyśleć a potem zdecydować.
 • LPU
  Do choroby!!!co się dzieje na duzym Rynku w ostatnich dniach ? Takiego przyzwolenia na parkowanie w tym miejscu to w jeszcze nie było. Czy nasi policjanci też na L4 ,że tego nie widzą? głupio pytam bo wiem ,że widzą, tylko zależy jakie rejestracje widzą.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę