Kazimierzanka nadzieją polskiego jazzu

Skomentuj (6)

Pochodząca z Kazimierza Dolnego Monika Malczak zdobyła główną nagrodę w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu na Novum Jazz Festiwal Łomża 2017.

Nową nadzieją polskiego jazzu jest kazimierzanka Monika Malczak. Tak właśnie zdecydowało jury jubileuszowego X Novum Jazz Festiwal Łomża 2017, po raz pierwszy w historii łomżyńskiego festiwalu stawiając nie na instrumentalistów, a na wokalistkę.

- Dla mnie to była sama przyjemność i fantastyczna przygoda, a nie żadna walka o nagrodę. Uważam, że możliwość wystąpienia przed „tuzami” muzyki jazzowej, którzy weszli w międzynarodowy skład komisji jury, poznanie innych uczestników i wzajemne czerpanie inspiracji było samo w sobie już nagrodą. Wyzbyłam się rywalizacji, za to przybyło mi wrażliwości – stąd tych kilka łez po werdykcie – mówi Monika Malczak, nie kryjąc wzruszenia.

W czasie trzydniowego Novum Jazz Festival 2017 w Łomży wystąpili jazzmani z trzech kontynentów reprezentujący 8 państw takich jak: Chile, Czechy, Polskę, Serbię, Turcję, Węgry, Włochy i - kolebkę jazzu – USA.

Monika Malczak - absolwentka „Wokalistyki Jazzowej” na Wydziale Jazzu na „Bednarskiej” w klasie prof. Izabeli Zając, a obecnie studentka tego kierunku na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – uznaje nagrodę w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festiwal Łomża 2017 za swoje najważniejsze dotychczasowe osiągnięcie.

Na swoim koncie ma także inne nagrody, m.in. zwycięstwo w  43. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, zdobycie III nagrody na Międzynarodowym „Blue Note Competition 2016” czy miejsce w TOP 5 w kategorii „Jazzowy Polski Debiut Roku 2016”.

Obecnie pracuje nad debiutancką płytą inspirowaną m.in.: polską muzyką ludową.

Monikę Malczak z racji zajęcia pierwszego miejsca w konkursie Nadzieja Jazzu na Novum Jazz Festiwal Łomża 2017 zobaczymy także na kwietniowym międzynarodowym festiwalu Jazztrzębie w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę