Kazimierzanka nadzieją polskiego jazzu

Skomentuj (6)

Pochodząca z Kazimierza Dolnego Monika Malczak zdobyła główną nagrodę w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu na Novum Jazz Festiwal Łomża 2017.

Nową nadzieją polskiego jazzu jest kazimierzanka Monika Malczak. Tak właśnie zdecydowało jury jubileuszowego X Novum Jazz Festiwal Łomża 2017, po raz pierwszy w historii łomżyńskiego festiwalu stawiając nie na instrumentalistów, a na wokalistkę.

- Dla mnie to była sama przyjemność i fantastyczna przygoda, a nie żadna walka o nagrodę. Uważam, że możliwość wystąpienia przed „tuzami” muzyki jazzowej, którzy weszli w międzynarodowy skład komisji jury, poznanie innych uczestników i wzajemne czerpanie inspiracji było samo w sobie już nagrodą. Wyzbyłam się rywalizacji, za to przybyło mi wrażliwości – stąd tych kilka łez po werdykcie – mówi Monika Malczak, nie kryjąc wzruszenia.

W czasie trzydniowego Novum Jazz Festival 2017 w Łomży wystąpili jazzmani z trzech kontynentów reprezentujący 8 państw takich jak: Chile, Czechy, Polskę, Serbię, Turcję, Węgry, Włochy i - kolebkę jazzu – USA.

Monika Malczak - absolwentka „Wokalistyki Jazzowej” na Wydziale Jazzu na „Bednarskiej” w klasie prof. Izabeli Zając, a obecnie studentka tego kierunku na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – uznaje nagrodę w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festiwal Łomża 2017 za swoje najważniejsze dotychczasowe osiągnięcie.

Na swoim koncie ma także inne nagrody, m.in. zwycięstwo w  43. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, zdobycie III nagrody na Międzynarodowym „Blue Note Competition 2016” czy miejsce w TOP 5 w kategorii „Jazzowy Polski Debiut Roku 2016”.

Obecnie pracuje nad debiutancką płytą inspirowaną m.in.: polską muzyką ludową.

Monikę Malczak z racji zajęcia pierwszego miejsca w konkursie Nadzieja Jazzu na Novum Jazz Festiwal Łomża 2017 zobaczymy także na kwietniowym międzynarodowym festiwalu Jazztrzębie w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę