Idzie nowe (Aktualizacja)

Skomentuj (63)

We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki wyborów. Kto został burmistrzem Kazimierza? Jaki jest skład Rady Miejskiej?

Wciąż jeszcze nieznane są oficjalne wyniki wyborów. Kto zostanie burmistrzem Kazimierza? Jaki będzie skład Rady Miejskiej? – odpowiedzi na te pytania wciąż przed nami.

Niedziela 16 listopada w Kazimierzu jak i w całym kraju upłynęła pod znakiem emocji wyborczych. Przez cały dzień kazimierzacy wybierali burmistrza oraz radnych do Rady Miejskiej, Rady Powiatu Puławskiego i Rady Sejmiku Wojewódzkiego. Do godziny 17.30 frekwencja wyniosła 47,5% przy 42,93% w skali województwa lubelskiego i 39,28% w skali kraju.

Jakiej gminy po wyborach oczekują mieszkańcu Kazimierza?

- Przede wszystkim powinno się zmienić podejście kazimierskiej opieki społecznej do osób starszych – postuluje jedna z mieszkanek Kazimierza. – Tu nie chodzi tylko o pieniądze, ale o to, by wyjść do ludzi, porozmawiać z nimi, być bliżej ludzi.

- Powinno się zmienić podejście urzędników do ludzi – mówi „Kazimierzanka”. – Powinni być bliżej ludzi, a nie siedzieć tylko na krzesełkach i pilnować, by im nie uciekły. Druga sprawa to czystość miasta, bo jest ohydne, obskurne, brudne. Powinno się zadbać o chodniki. I szkoła – niech w końcu powstanie, bo to się tak przeciąga, ze powoli tracimy nadzieję, że jakiekolwiek dzieci będą się tam uczyć.

- Oczekuję rzetelnego rozliczania się z inwestycji – mówi „Jan Kowalski. – Na przykład bulwersujące dla mnie jest, że toaleta miejska kosztowała 1300 tys. Ja parę rzeczy w życiu wybudowałem, wiem, jakie to są koszty, zwłaszcza, że tu nie trzeba było płacić za działkę czy biały montaż.

- Liczę na większą integrację lokalnej społeczności – mówi inna rozmówczyni. – Może powstanie stowarzyszenie osób zajmujących się turystyką? Ważna jest wymiana doświadczeń i przepływ informacji. Ważna jest też kontrola sprawujących władzę: trzeba im patrzeć na ręce.

- W Kazimierzu powinno być więcej imprez kulturalnych i takich, które by popularyzowały aktywność ruchową – postulują młodzi druhowie OSP. – Powinien też powstać basen – dodaje starszy pan z Plebanki. – Tam, gdzie jest woda, można przyjemnie spędzać czas.

Czy taka będzie gmina po wyborach? O tym będą decydować mieszkańcy poprzez burmistrza i radnych, na których oddali swój głos.

Kto został nowym burmistrzem? Jaki jest skład nowej Rady Miejskiej?

- Nieznane są jeszcze wyniki wyborów. Obwodowe komisje wyborcze jeszcze pracują, spłynęły do nas dopiero wyniki z jednej komisji. Nieznana jest też jeszcze frekwencja w gminie – powiedział w nocy 17 listopada o godzinie 2.30 Bartłomiej Łyszcz z Miejskiej Komisji Wyborczej w Kazimierzu.

 

Aktualizacja 17 listopada godz. 9.56

- Jeszcze trwa ustalanie wyników głosowania. Prosimy o cierpliwość - mówi Marek Kubiś - przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Kazimierzu.

 

Aktualizacja 17 listopada godz. 16.30

 

We wczesnych godzinach wieczornych ogłoszono w końcu oficjalne wyniki wyborów.


W gminie Kazimierz w wyborach udział wzięło 55,9% uprawnionych do głosowania.

Burmistrzem Kazimierza Dolnego został Andrzej Pisula,
na którego zagłosowało 2058 osób na 3169 głosów ważnych. Uzyskał on więc 64,94 % poparcia.

Dotychczasowego burmistrza Kazimierza Grzegorza Dunię poparło 1111 osób (35,06%).

W składzie nowej Rady Miejskiej znaleźli się
:

 • Andrzej Kozłowski - uzyskał 129 głosów (na 270 oddanych głosów ważnych w okręgu I)
 • Ewa Wolna - uzyskała 138 głosów (na 244 oddane głosy ważnych w okręgu II)
 • Grzegorz Górecki - uzyskał 130 głosów (na 272 oddane głosy ważne w okręgu III)
 • Renata Mokijewska - uzyskała 142 głosy (na 247 oddanych głosów ważnych w okręgu IV)
 • Leszek Skocz - uzyskał 96 głosów (na 238 oddanych głosów ważnych w okręgu V)
 • Piotr Guz - uzyskał 128 głosów (na 260 oddanych głosów ważnych w okręgu VI)
 • Laurencja Krasowicz - uzyskała 119 głosów (na 211 oddanych głosów ważnych w okręgu VII)
 • Mirosław Opoka - uzyskał 116 głosów (na 192 oddane głosy ważne w okręgu VIII)
 • Stanisław Kuś - uzyskał 134 głosy (na 197 oddanych głosów ważnych w okręgu IX)
 • Magdalena Grabczak - uzyskała 65 głosów (na 202 oddane głosy ważne w okręgu X)
 • Adam Gębal - uzyskał 149 głosów (na 219 oddanych głosów ważnych w okręgu XI)
 • Arkadiusz Ostrowski - uzyskał 63 głosy (na 156 oddanych głosów ważnych w okręgu XII)
 • Tomasz Marczak - uzyskał 62 głosy (na 157 oddanych głosów ważnych w okręgu XIII)
 • Jakub Pruchniak - uzyskał 63 głosy (na 111 oddanych głosów ważnych w okręgu XIV)
 • Kamil Kubiś - uzyskał 83 głosy (na 129 oddanych głosów ważnych w okręgu XV)

 

Skomentuj


Dodane komentarze (63)

 • ciekawski
  A może zostanie przewodniczącym Rady?
 • ciekawski
  Piotr Guz też będzie przewodnikiem bo przeszedł
 • pijany znad Grodarza
  Faktycznie. Nowe Idzie.
  " komentarz zostanie dododany po akceptacji moderatora"
 • pijany znad Grodarza
  @ Wiesław.
  To Stalina znam na pamięć. Tylko tak sie zapytałem. Zresztą . Zasada ta jest znana wszerz i wzdłuż naszego globu.
  A z tym CELOWYM "fałszerstwem to NIE RÓB
  JAJ, bo nie tzlko programi.sci b>eda sie smieli.
  JAJ.
 • Wiesław
  @Pijany... tę tezę możesz przeczytać w moim wcześniejszym wpisie (trzy wpisy do tyłu).
  Gdy tylko sondaże wskazały, że wygrała opozycja okazało się, że wyniku wyborów nie da się ustalić ze względu na zastosowanie wadliwego oprogramowania bez zabezpieczeń, z którego śmieje się cały programistyczny świat. Zbieranie protokołów jest do tego stopnia niezabezpieczone, że na wyniki wyborcze mogą wpływać nie tylko hakerzy, ale też obywatele, którzy znają informatykę trochę bardziej niż przeciętnie.[link wymoderowano]
 • pijany znad Grodarza
  @ Wiesław:"
  zgodnie z tezą Stalina. "
  Mogłbyś ja przytoczyć?. A nuż sie przyda.
  I znowu dylemat. Kogo by tu na Burmistrza i na Radnych ?. Zwariować można przez tego Tuska.
 • Wiesław
  Naiwni, macie swoją demokrację:
  http://klk.kbw.gov.pl/kalkulator/20141116/000000/SMD/060000/061400/061404
  Każdy może wejść na strony Komisji Wyborczej i dowolnie pozmieniać wyniki, zgodnie z tezą Stalina.
 • krystyna
  Dobrze że Ewa Wolna przeszła...tak mi się zdaje że chyba jako jedyna ze starej ekipy radnych. Mam nadzieję że będzie dobrym przewodnikiem po meandrach lokalnej polityki dla nowych.
  Wiesław może demokracja nie jest idealna ale nic lepszego nie wymyślono.Twlje porównanie do wyborów prezesa w firmie może jest i dobre. Nie wiem co ci się nie podoba prezesa wybiera rada nadzorcza a radę akcjonariusze. Różnica jest taka że w demokracji wszyscy mają jednakową ilość akcji i akcjonariusze wybierają prezesa-burmistrza.
 • ann
  zacząłeś dobrze a skończyłeś jak zawsze
 • Wiesław
  Demokracja sama w sobie jest absurdalnym konceptem. Pomysł, aby w większości niezbyt rozgarnięci ludzie, swą masą decydowali w wyborach, kogo wybrać lub co zdecydować jest po prostu głupi. Nie ma chyba żadnej na świecie firmy, w której to nie prezes a załoga, decyduje w głosowaniu, co zrobić z przedsiębiorstwem, jakie kontrakty zawrzeć etc. Jednak jesteśmy ogłupiani od najmłodszych lat i przymiotnik "demokratyczny' uważamy domyślnie się za coś pozytywnego.
  Prawda jest jednak taka, że rządząca nami klika pozwala na wybory, po to, aby stworzyć złudzenie, że mamy na cokolwiek wpływ. To co mają myśleć ludzie jest programowane za pomocą propagandy sączonej z wszystkich możliwych mediów. Gdyby jednak okazało się, że ludzie i tak się pomylą wybierając nie tych co trzeba, na straży stoją różne instytucje, które działają w myśl sformułowanej przez Józefa Stalina tezy - nie ważne kto głosuje, tylko kto liczy głosy.
  W związku z tym mamy bałagan wyborczy.
  Trudno o lepszy przykład bezsensowności demokracji niż ten żenujący spektakl, który obecnie obserwujemy. Jaki sens ma głosowanie, skoro jakieś "leśne dziadki" z PKW, ludzie, którzy nie zostali zweryfikowani od czasów komunizmu, pilnują obecnie poprawności procesów demokratycznych? To już kolejne wybory, w których okazało się, że ludzie ci robią to przerażająco nieskutecznie i w tak mętnej atmosferze, że zasadne jest zadawanie pytania, o co w tym wszystkim chodzi i czy jest to tylko indolencja niekompetentnych urzędników, czy też coś znacznie poważniejszego.
 • Ann
  Sprawdziłam
  Tak,rzeczywiście.
  Przegrał z Ewą Wolną,która otrzymała 32 głosy więcej.
 • Do Ann
  Kandydował, ale nie wszedł :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Ann
  Za to Marcin Pisula " obronił" DOZYWOCIE.
 • Ann
  o ile się nie mylę to w ogóle nie kandydował
 • pijany znad Grodarza
  Faktycznie.
  Nawet nad tym nie zastanawialem sie, bo to NIBY takie było oczywiste,, ,ze p. Leszek jest radnym dożywotnim.
  Czyżby : " idzie nowe"?
  Jeszcze raz. Gdyby nie "


  Jerzy Piotrowski - Piaseczno"
  to nigdy bym nie przypuszczal, że Pan Leszek został nie wybrany.
 • Ann
  gdzie nie ma ?
 • jerzy piotrowski
  Leszka Furtasa nie ma?????????????????
 • zdzisław Król
  Króciutko o komentarzach; są takie jacy i my jesteśmy, jeżeli my się zmienimy to i one się zmienią. Natomiast o pierwszeństwie woli Boskiej nad ludzką też bym polemizował i zgodziłbym się bardziej z płk Rybakiem niż z księdzem Lewniewskim, podam przykład walki na tle religijnym, etnicznym, mordowanie niewiernych przez islamistów, to na pewno nie wola Boga tylko ludzi może nieraz chorych ,lecz ludzi. Zresztą wypowiedź płk Rybaka powinna zadowolić wszystkich z ks. Lewniewskim na czele "to nie tylko wola Boga lecz i ludzi" Jeżeli chodzi o homilię kś. Prawicę naprawdę ładna i mądra dawno takiej nie słyszałem nawet z ust hierarchów kościelnych, on nikomu nie pokazywał palcem na kogo mają głosować powiedział tylko wybierajcie mądrze, i tego w największej mierze brakuje naszemu elektoratowi. Pozdrawiam, a nowo wybranym życzę sukcesów by nasz Kazimierz jak i jego okolice były nie piękne bo tego im życzyć nie trzeba, są piękne. Ale czyste bo tego im brakuje.
 • pijany znad Grodarza

  To utwierdza mnie w przekonaniu, ze można byc PONAD PODZIAŁAMI.

  Kazimierzanka - Kazimierz Dolny 2014-11-17 22:27 (użytkownik niezalogowany IP: 83.6.26....)

  Ileż jadu sączy się z Waszych ust...Wy praktykujący katolicy,powołujący się na pogrzebowe koronki,rozmowy z proboszcem i uddziały w patriotycznych uroczystościach...Wstyd !!! Mam nadzieję,że nowy burmistrz będzie trzymał się z daleka od takich pochlebców i doradców siejących mściwość i nienawiść.Ps.tylko nie zapomnijcie o komunii św.w najbliższą niedzielę - Wy jedyni sprawiedliwi.
 • szok
  Pijany daj rozwinąć wyborcom skrzydła ,przecież zaraz się zacznie ''wojna''.Jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził .Teraz zaczną Andrzejem sterować i kręcić we wszystkie strony .Każdy wyborca ma swoje wizje i każdy inne ,jak dogodzić wszystkim ?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę