I Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej

Skomentuj (3)

zobacz więcej (19)

Kto wdzięczniej zatańczył poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i kujawiaka? W Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki rywalizowało 16 par dziecięcych z gminy Kazimierz.

W hali sportowej w Bochotnicy 16 par dziecięcych z Kazimierza i Dąbrówki rywalizowało o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Było mnóstwo energii i wspaniała rywalizacja młodych kazimierskich tancerzy.

- Celem turnieju była popularyzacja tańców polskich wśród dzieci i młodzieży naszej gminy – mówi Monika Kubiś – Arbuz – pomysłodawczyni i realizatorka imprezy. – W następnym roku podobny turniej zorganizujemy nie tylko dla dzieci ze szkół podstawowych, ale również dla młodzieży gimnazjalnej.

Inspiracją do organizacji turnieju był puławski Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli przykrojony do warunków kazimierskich.

Puchar Dyrektora KOKPiT-u wytańczyli Klaudia Borowiec i Sebastian Kaniewski z klasy 6 Szkoły Podstawowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. II miejsce zajęła para: Anna Boroch i Adrian Bieniek, która zdobyła także nagrodę publiczności. III miejsce przypadło w udziale Liwii Jeżewskiej i Patrykowi Leszczakowi.

Turniej zorganizowany w jedynej gminnej hali sportowej – w Bochotnicy – obserwowały dzieci z miejscowej szkoły. Czy któreś z nich wystartuje w turnieju za rok?

 

Fot. KOKPiT
i Monika Arbuz.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Kazik
  Tu się zgodzę z tobą Gośka,jurorzy świetny skład...hehe hehe hehe
 • janko muzykant
  Świetne połączenie tradycji i możliwości zawodników w tej grupie wiekowej.Czym skorupka za młodu nasiąknie...
  Gratulacje dla wszystkich:pomysłodawców,jurorów i naturalne najbardziej, dzieciaków.Bez względu na zajęte miejsce.
 • Gosia
  Kibicuję takim pomysłom. Super dzieciaki, a Jurorzy to już fantastyczny skład..

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę