I Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej

Skomentuj (3)

zobacz więcej (19)

Kto wdzięczniej zatańczył poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i kujawiaka? W Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki rywalizowało 16 par dziecięcych z gminy Kazimierz.

W hali sportowej w Bochotnicy 16 par dziecięcych z Kazimierza i Dąbrówki rywalizowało o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Było mnóstwo energii i wspaniała rywalizacja młodych kazimierskich tancerzy.

- Celem turnieju była popularyzacja tańców polskich wśród dzieci i młodzieży naszej gminy – mówi Monika Kubiś – Arbuz – pomysłodawczyni i realizatorka imprezy. – W następnym roku podobny turniej zorganizujemy nie tylko dla dzieci ze szkół podstawowych, ale również dla młodzieży gimnazjalnej.

Inspiracją do organizacji turnieju był puławski Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli przykrojony do warunków kazimierskich.

Puchar Dyrektora KOKPiT-u wytańczyli Klaudia Borowiec i Sebastian Kaniewski z klasy 6 Szkoły Podstawowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. II miejsce zajęła para: Anna Boroch i Adrian Bieniek, która zdobyła także nagrodę publiczności. III miejsce przypadło w udziale Liwii Jeżewskiej i Patrykowi Leszczakowi.

Turniej zorganizowany w jedynej gminnej hali sportowej – w Bochotnicy – obserwowały dzieci z miejscowej szkoły. Czy któreś z nich wystartuje w turnieju za rok?

 

Fot. KOKPiT
i Monika Arbuz.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Kazik
  Tu się zgodzę z tobą Gośka,jurorzy świetny skład...hehe hehe hehe
 • janko muzykant
  Świetne połączenie tradycji i możliwości zawodników w tej grupie wiekowej.Czym skorupka za młodu nasiąknie...
  Gratulacje dla wszystkich:pomysłodawców,jurorów i naturalne najbardziej, dzieciaków.Bez względu na zajęte miejsce.
 • Gosia
  Kibicuję takim pomysłom. Super dzieciaki, a Jurorzy to już fantastyczny skład..

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę