II Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej

zobacz więcej (19)

Ponad 70 uczniów wzięło udział w II Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki organizowanych przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki i Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Już po raz drugi odbył się Turniej Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej organizowanych przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki i Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. Tym razem gościnnie na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza młodzi tancerze ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym rywalizowali w wykonaniu poleczki i krakowiaka. 

- Celem turnieju jest popularyzacja tańców polskich, które są w programie szkoły podstawowej – mówi Monika Kubiś – Arbuz – pomysłodawczyni i realizatorka imprezy. – Turniej jest zachętą do większego zaangażowania w naukę tańców polskich, które sprawiają – jak się okazuje – nie mniejszą radość niż współczesne tańce dyskotekowe.

Najlepsi w kategorii klasy 4 – 6 okazali się Liwia Jeżewska i Patryk Leszczak – para, która w roku ubiegłym stała na podium. Drugie miejsce wytańczyli Laura Preis i Krzysztof Grzymski, III – Laura Stefańska i Marcin Sosik. W kategorii 1-3 wygrali: Alicja Księska i Piotr Bieniek - I miejsce, Maria Waś i Karol Pałka - II i Milena Czerska i Szymon Podrażka - III.

Wszyscy uczestnicy z rąk dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi specjalne puchary. 

Finaliści II Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki zatańczą jeszcze przed publicznością podczas Koncertu dla Mamy i Taty, który odbędzie się 23 czerwca o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Wstęp wolny.


Fot. Mariusz Płoszaj - Mazurek
Kazimierski Ośrodek Kultury
Promocji i Turystyki

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę