Hubertus 2017

Skomentuj (3)

Polowanie „na lisa”, minigonitwy i wiele innych atrakcji, także dla dzieci, zaplanowano podczas tegorocznego Hubertusa w Stajni Wylągi. To już w tę sobotę.

To już dziewiąta edycja imprezy jeździeckiej w Stajni Wylągi. Hubertus – tradycyjne święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez tych ostatnich na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początek jesienno – zimowych polowań – odbędzie się już w tę sobotę 21 października od 10.00.

 

W programie „szukany lis”, gonitwy i konkurs na najładniejsze przebranie w stylu Dzikiego Zachodu dla najmłodszych, a także Bieg św. Huberta. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie biesiada przy bufecie z potrawami regionalnymi.


W programie:
10:00
zbiórka najmłodszych uczestników i przygotowanie koni
"Szukany lis", minigonitwy, dekoracja uczestników, rostrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie "Dziki Zachód" dla uczestników minigonitw o nagrodę specjalną.
od 11:00 bufet z regionalnymi potrawami
14:00 Bieg św. Huberta
dekoracja uczestników, wspólna biesiada.


Patronat medialny: www.KazimierzDolny.pl, Radio Puławy 24. Partnerzy: Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, Wyspa Wisła, Klub Morsa "Z Łabędziem Być", To Ta, Dobra Cobra, Żabczyńscy, Pizzeria OK, Fundacja za 7 Górami, Cukiernia Górniak Kębło.

 

Fot. Julia Dunia
Stajnia Wylągi

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • chyba tak
  Nazwa pochodzi od św Huberta, od świetego czyli święto ,święto obchodzone 3 listopada na zakończenie sezonu jezdzieckiego .Dziwne bo caly czas powolujemy się na tradycję , tylko ze ta tradycja dzisiaj ma zupelnie inny scenariusz. Taka zmodyfikowana tradycja. Nawe w jednym ze sklepow mozna odszukać przedwojenne smaki ,jakim cudem.??? ale trudno sie dziwic ,przeciez nie będę reklamowac się ,dzisiejsze smaki na dzisiejszych konserwantach,.Dlatego spokojnie bo 21 pazdziernika to najwyrazniej tylko impreza w stajni ,biznes jest biznes .
 • Jerzyk
  Świętego Huberta uroczystości a nie po chrześcijańsku obchodzone. Powinno się rozpocząć nabożeństwem; poświęceniem potraw, przedmiotów jeździeckich. Ta Stajnia jakaś taka bezbożna
  • vivi
   stajnia jest rewelacyjna a jak masz ochote na nabozenstwo to adresy chyba znasz

Mapa

Agroturystyka

Stajnia Wylągi


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę