Halo! Przychodnia?

Dlaczego nie możemy się dodzwonić do kazimierskiej przychodni? Czy problem ten mimo wprowadzenie dodatkowych numerów telefonów jest… nierozwiązywalny?
Przychodnia zdrowia w Kazimierzu wciąż działa głównie przez telefon, a ten jest… ciągle zajęty. Pacjenci skarżą się,  że dodzwonienie się do rejestracji graniczy z cudem.
– Problem jest na tyle poważny, że nawet po zwykłą receptę ludzie rezerwują sobie dzień – dwa, dzwoniąc regularnie. W zależności od zmiany, która akurat pracuje w przychodni, nie można się dodzwonić wcale, bo albo jest ciągły sygnał zajęty, albo słuchawkę podnoszą tylko po to, by się zaraz rozłączyć, a przy innej zmianie dodzwonić się można – mówił na poniedziałkowym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej radny Krzysztof Nieradka. – Sprawa jest ważna także w kontekście szczepień – wkrótce wszyscy będą się chcieli zapisać i będą dzwonili gremialnie.
Na ostatniej w 2020 r . sesji wiceprzewodniczący Rady Piotr Guz przedstawił w tej sprawie stanowisko dyrektor przychodni.
- Zakupiliśmy centralę, dwa nowe numery telefonów, zapasową pulę Internetu dla zwiększenia ciągłości świadczonych usług – napisała w piśmie do Rady Miejskiej dyrektor SPZOZ w Kazimierzu Dolnym Ewa Słotwińska. – Pacjenci SPZOZ z dodatkowych numerów telefonów korzystają sporadycznie mimo szerokiej akcji informacyjnej.
Warto więc wiedzieć, że:
•    Leki stałe na receptę zamówimy, pisząc na e-mail kontakt@spzozkd.pl lub SMS na tel. 510 823 550. W treści wiadomości należy podać PESEL pacjenta, nazwy i dawki leków oraz ilość opakowań.
•    Kolejkowanie w połączeniach telefonicznych jest możliwe tylko i wyłącznie na nowy numer telefonu 81 470  72 90. To telefon centrali, który umożliwia obsłużenie jednocześnie kilku osób.
•    Aktywny jest także stary numer 81 8810 319, za pośrednictwem którego lekarze udzielają teleporad, stąd numer ten jest często długo zajęty.
Przychodnia w Kazimierzu została zgłoszona do NFZ jako punkt szczepień stacjonarnych i mobilnych.
- Czekamy na dalsze wytyczne – napisała dyrektor Słotwińska.
Przypominamy również, że:
•    W przypadku nagłego zachorowania jest możliwość uzyskania porady telefonicznej pod numerem tel. 603 566 999.
•    W przypadku nagłych zachorowań dzieci, zostały uruchomione całodobowe porady lekarzy pediatrów w POZ nr 4 przy ul. Kołłątaja 51 w Puławach, pod numerem tel. 605 891 355.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę