Ruszyła rejestracja na szczepienia

O północy z czwartku na piątek ruszyły internetowe zapisy na szczepienia przeciwko covid-19. Od rana w piątek można się też zapisywać telefonicznie w kazimierskiej przychodni.
Kazimierska przychodnia na potrzeby zapisów na szczepienia antycovidowe udostępnia telefon komórkowy 510 823 550.
- Prosimy o korzystanie z tego numeru telefonu, aby nie zakłócać pracy przychodni – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska z SPZOZ w Kazimierzu. – Przychodnia działa od godziny 7:00 i od tej pory będziemy przyjmować zapisy na szczepienie.
Wcześniej można się zapisywać za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta.
- Na chwilę obecną w przychodni możemy zarejestrować na szczepienia 15 pacjentów na tydzień. Kolejne 15 miejsc jest zadysponowanych na rejestrację za pośrednictwem infolinii 989 i Internetowego Konta Pacjenta – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska. – W sumie dostaniemy 30 dawek na tydzień, z czego możemy tygodniowo zaszczepić 30 pacjentów.
W pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia na szczepienia pacjentów 80+, czyli od rocznika 1941 i starszych. Szczepienia osób z tej grupy rozpoczną się 26 stycznia.
W przychodni na Lubelskiej będą się odbywały każdego tygodnia od wtorku do czwartku. Szczepionki będą dostarczane w każdy poniedziałek, godzina dostawy jest jednak zależna od dystrybutora, stąd pominięcie tego dnia w grafiku szczepień.
Co trzeba ze sobą wziąć, idąc na szczepienie?
- Potrzebny jest dowód osobisty. Przed szczepieniem pacjent wypełnia Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, który otrzyma u nas w przychodni. Można go też pobrać ze strony internetowej gov.pl i przynieść do przychodni już wypełniony. Na tej podstawie pacjent jest kwalifikowany do szczepienie przez lekarza. Dopiero wtedy zostanie zaszczepiony – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska. – Jeżeli pacjent zostanie zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki, na miejscu w przychodni wyznaczymy mu termin podania drugiej dawki.
Zapisy na szczepienia dla osób 70+ rozpoczną się w dniu 22 stycznia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę