Ruszyła rejestracja na szczepienia

O północy z czwartku na piątek ruszyły internetowe zapisy na szczepienia przeciwko covid-19. Od rana w piątek można się też zapisywać telefonicznie w kazimierskiej przychodni.
Kazimierska przychodnia na potrzeby zapisów na szczepienia antycovidowe udostępnia telefon komórkowy 510 823 550.
- Prosimy o korzystanie z tego numeru telefonu, aby nie zakłócać pracy przychodni – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska z SPZOZ w Kazimierzu. – Przychodnia działa od godziny 7:00 i od tej pory będziemy przyjmować zapisy na szczepienie.
Wcześniej można się zapisywać za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta.
- Na chwilę obecną w przychodni możemy zarejestrować na szczepienia 15 pacjentów na tydzień. Kolejne 15 miejsc jest zadysponowanych na rejestrację za pośrednictwem infolinii 989 i Internetowego Konta Pacjenta – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska. – W sumie dostaniemy 30 dawek na tydzień, z czego możemy tygodniowo zaszczepić 30 pacjentów.
W pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia na szczepienia pacjentów 80+, czyli od rocznika 1941 i starszych. Szczepienia osób z tej grupy rozpoczną się 26 stycznia.
W przychodni na Lubelskiej będą się odbywały każdego tygodnia od wtorku do czwartku. Szczepionki będą dostarczane w każdy poniedziałek, godzina dostawy jest jednak zależna od dystrybutora, stąd pominięcie tego dnia w grafiku szczepień.
Co trzeba ze sobą wziąć, idąc na szczepienie?
- Potrzebny jest dowód osobisty. Przed szczepieniem pacjent wypełnia Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19, który otrzyma u nas w przychodni. Można go też pobrać ze strony internetowej gov.pl i przynieść do przychodni już wypełniony. Na tej podstawie pacjent jest kwalifikowany do szczepienie przez lekarza. Dopiero wtedy zostanie zaszczepiony – mówi Karolina Słotwińska – Kowalska. – Jeżeli pacjent zostanie zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki, na miejscu w przychodni wyznaczymy mu termin podania drugiej dawki.
Zapisy na szczepienia dla osób 70+ rozpoczną się w dniu 22 stycznia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę