Halo! Przychodnia?

Dlaczego nie możemy się dodzwonić do kazimierskiej przychodni? Czy problem ten mimo wprowadzenie dodatkowych numerów telefonów jest… nierozwiązywalny?
Przychodnia zdrowia w Kazimierzu wciąż działa głównie przez telefon, a ten jest… ciągle zajęty. Pacjenci skarżą się,  że dodzwonienie się do rejestracji graniczy z cudem.
– Problem jest na tyle poważny, że nawet po zwykłą receptę ludzie rezerwują sobie dzień – dwa, dzwoniąc regularnie. W zależności od zmiany, która akurat pracuje w przychodni, nie można się dodzwonić wcale, bo albo jest ciągły sygnał zajęty, albo słuchawkę podnoszą tylko po to, by się zaraz rozłączyć, a przy innej zmianie dodzwonić się można – mówił na poniedziałkowym posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej radny Krzysztof Nieradka. – Sprawa jest ważna także w kontekście szczepień – wkrótce wszyscy będą się chcieli zapisać i będą dzwonili gremialnie.
Na ostatniej w 2020 r . sesji wiceprzewodniczący Rady Piotr Guz przedstawił w tej sprawie stanowisko dyrektor przychodni.
- Zakupiliśmy centralę, dwa nowe numery telefonów, zapasową pulę Internetu dla zwiększenia ciągłości świadczonych usług – napisała w piśmie do Rady Miejskiej dyrektor SPZOZ w Kazimierzu Dolnym Ewa Słotwińska. – Pacjenci SPZOZ z dodatkowych numerów telefonów korzystają sporadycznie mimo szerokiej akcji informacyjnej.
Warto więc wiedzieć, że:
•    Leki stałe na receptę zamówimy, pisząc na e-mail kontakt@spzozkd.pl lub SMS na tel. 510 823 550. W treści wiadomości należy podać PESEL pacjenta, nazwy i dawki leków oraz ilość opakowań.
•    Kolejkowanie w połączeniach telefonicznych jest możliwe tylko i wyłącznie na nowy numer telefonu 81 470  72 90. To telefon centrali, który umożliwia obsłużenie jednocześnie kilku osób.
•    Aktywny jest także stary numer 81 8810 319, za pośrednictwem którego lekarze udzielają teleporad, stąd numer ten jest często długo zajęty.
Przychodnia w Kazimierzu została zgłoszona do NFZ jako punkt szczepień stacjonarnych i mobilnych.
- Czekamy na dalsze wytyczne – napisała dyrektor Słotwińska.
Przypominamy również, że:
•    W przypadku nagłego zachorowania jest możliwość uzyskania porady telefonicznej pod numerem tel. 603 566 999.
•    W przypadku nagłych zachorowań dzieci, zostały uruchomione całodobowe porady lekarzy pediatrów w POZ nr 4 przy ul. Kołłątaja 51 w Puławach, pod numerem tel. 605 891 355.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę