Gwiaździście, ale w deszczu

zobacz więcej (12)

Po raz XIV wyruszyli na szlaki Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego. Tym razem wprawdzie w deszczu, więc jedynie po muzeach, ale z nie mniejszym zapałem.

Blisko 200 osób mimo deszczu uczestniczyło w dorocznym Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym organizowanym już po raz czternasty przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Celem rajdu jest turystyka na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, ale w tym roku deszczowa pogoda sprawiła, że uroki Korzeniowego Dołu czy innych miejsc można było podziwiać jedynie z perspektywy Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. Deszcz pozwolił zajrzeć też do innego oddziału Muzeum – oddziału Złotnictwa w Rynku, a także do Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat” mieszczącego się w Zespole Szkół Koszczyca.

Tak czy inaczej humoru dopisywały i energii nie brakowało, co było widać podczas zmagań sportowych po powrocie na teren szkoły Koszczyca. Gimnazjaliści pod czujnym okiem przyszłych techników logistyków z Koszczyca rywalizowali w strzelaniu, wyciskaniu sztangi leżąc i przeciąganiu liny. Siły regenerowali przy grillu obsługiwanym przez techników hotelarzy.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza kształci młodzież w różnych zawodach już od blisko stu lat – setną rocznicę swego istnienia szkoła świętować będzie razem z całą Polską w setną rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 r.

Koszczyc obecnie kształci w zawodach – w Technikum – logistyk i hotelarz oraz w wielu różnych zawodach Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a także stwarza możliwość uzupełnienia wykształcenia ogólnego w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, które działa w systemie zaocznym.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę