Grodzisko Żmijowiska jako Popularyzator Nauki 2012?

Grodzisko w Żmijowiskach, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym jest miejscem wyjątkowym i niepowtarzalnym. A dodatkowo prężnie rozwijającym się. Nie dziwi więc, że obiekt ten kandyduje w tegorocznej edycji konkursu „Popularyzator Nauki”.

Grodzisko w Żmijowiskach w ostatnim czasie nieustannie się rozwija. Nowe obiekty, dofinansowania, kolejne badania oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne spowodowały, że obiekt ten stał się znany nie tylko w naszym lokalnym środowisku, ale także w tym większym, ogólnopolskim. A świadczy o tym chociażby fakt, że ten oto oddział Muzeum Nadwiślańskiego kandyduje w kategorii Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa, w VIII edycji konkursu „Popularyzator Nauki” organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

- Żmijowiska w okolicy Kazimierza nad Wisłą, to chyba jedyne takie miejsce w kraju, gdzie każdy może poczuć się prawdziwym archeologiem - dorosły pasjonat tej dziedziny, student, uczeń, nawet dziecko – czytamy na stronie PAP-u. - Grodzisko, na którym od lat prowadzone są badania wykopaliskowe, zostało udostępnione każdemu, kto tu dotrze. W Grodzisku przybysz zobaczy i posłucha, jak mieszkali i żyli jego przodkowie sprzed 1000 lat, może sam ulepić z gliny naczynia na wzór tych, których wtedy używano, a nawet upitrasić ulubione potrawy przodków i upiec je lub ugotować w glinianym palenisku. Miłośnicy archeologii przyjeżdżają tu na dzień, weekend, a czasem na kilka tygodni. I czują się w tym skansenie, jak w innej epoce.

 

- Bardzo się cieszę z tej nominacji – mówi Paweł Lis, kierownik Grodziska w Żmijowiskach, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Jest to wielka satysfakcja, że nasza praca została doceniona w ten sposób.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone już 5 grudnia. Wtedy też zwycięzcom wręczone zostaną nagrody.  Tak więc czekamy z niecierpliwością na wyniki...

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę