Grażyna Torbicka odchodzi z telewizji publicznej?

Skomentuj (28)

Od pewnego czasu pojawiają się w mediach spekulacje, że Grażyna Torbicka dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odchodzi z telewizyjnej Dwójki. Co dalej z tym największym kazimierskim festiwalem?

Grażyna Torbicka znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka programu TVP2 „Kocham Kino”, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi podobno odchodzi z telewizyjnej Dwójki.

Media spekulują, że jej autorski program „Kocham Kino” po osiemnastu latach najprawdopodobniej zniknie z anteny.
- Coś jest na rzeczy. Dziennikarka prowadzi rozmowy w sprawie przejścia do TVN - twierdzi informator portalu Gazeta.pl.

Jako przyczyny jej ewentualnego odejścia z telewizji publicznej, gdzie od 33 lat pracuje, podaje się jej krytyczną ocenę sytuacji w TVP. Nie bez wpływu na tę decyzję mógł być zapewne jedne z odcinków programu Kocham Kino poświęcony oskarowej „Idzie” Pawła Pawlikowskiego, gdzie przed emisją filmu bez wiedzy autorki programu wyemitowano kontrowersyjny komentarz.

Ani Grażyna Torbicka, ani rzecznik TVP nie komentują sprawy.
Czy odejście z TVP, która jest jednym z organizatorów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, będzie miało wpływ na tegoroczną edycję festiwalu?

- Trudno mi komentować plotki, a tym bardziej oceniać na ich podstawie przyszłość Festiwalu Dwa Brzegi. Sądzę, że powinniśmy spokojnie poczekać na oficjalne informacje na temat ewentualnych zmian we współpracy dyrektor programowej i artystycznej festiwalu Grażyny Torbickiej z Programem 2 TVP – mówi Zbigniew Dobrosz producent Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny –Janowiec n/Wisłą. – Z mojej perspektywy, producenta festiwalu, wszystko wskazuje, że tegoroczny, jubileuszowy 10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą powinien odbyć się w planowanym terminie. Dział programowy pracuje w normalnym trybie, trwa nabór filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Negocjujemy i przygotowujemy umowy ze sponsorami i partnerami festiwalu określające finansowanie tegorocznej edycji. W gotowości są nasi pracownicy i firmy dostarczające infrastrukturę techniczną. Generalnie wszystko idzie normalnym trybem, wzorem lat poprzednich. Mam nadzieję, że w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2016 roku spotkamy się na kolejnym święcie kina, na które, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam.

My również zapraszamy do Kazimierza na to święto filmu i sztuki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (20)

 • Heliodor
  nie podniecajcie się....trzeba zmian
 • Renek
  Miejmy nadzieję że po dobrych przyjdą lepsi.
  • pijany znad Grodarza
   znasz powiedzenie o NADziei?.
  • a-nonim
   A znasz-pijany- powiedzenie, że lepiej mieć taką matkę, niż być sierotą? :)
 • Radio Erewan
  Dziekuje Pani Anno za wyjasnienia.
  Mam nadzieję że w ramach apolityczności po raz kolejny nie wystąpi poseł Karpiński, a przyjazdy ważnych osób w panstwie do Kazimierza będzie można komentować.
  Dziwnym zbiegiem okoliczności 90 % rozpoczynających komentarzy do jakiegokolwiek artykułu ma wątek związany z Pisem w formie -antypolska, prorosyjska, wyznawcy bandytów, oni go niszczą, pisiaki plujcie.
  Nie to mnie zastanawia ale ich obrażliwy i konfrontacyjny ton.
  To nie jest portal dla frustratów. Nie ten adres.
  Kto wie, może za niecałe 4 lata lub wczesniej będę miał przyzwolenie Waszego portalu na takie zachowania jako skrzywdzona i dbająca o dobro Polski opozycja.
  Ale dopiero po kosultacjach z Panią Piątkową.
  • Redakcja
   @Radio Erewań, w ramach apolityczności naszego portalu obok posła Karpińskiego, który już nie pamiętam, kiedy się ostatnio pojawił w Kazimierzu, zawsze jest tu miejsce dla wszystkich znanych postaci - niezależnie od opcji politycznej - którzy Kazimierz odwiedzają. Nie raz, nie dwa pisaliśmy o spotkaniach z panią poseł Sadurską. Ostatnio cytowaliśmy pana posła Szulowskiego. Pisaliśmy tu o wizytach prezydenta Kwaśniewskiego, prezydenta Kaczyńskiego, prezydenta Komorowskiego i o innych polityków. Wystarczy poszukać :-)
 • rafix
  zupelnie zbedne wyjasnienia Pani redaktor. Jak jest kazdy wie. Fani Prezesa dostaja furii gdy czytaja cokolwiek co im sie nie podoba szczegolnie prawdw. Torbicka cale zycie zajmowala sie kultura nie pokityka. odejdzie przez polityke. Konkretnie przez PIS. Wiedza o tym fani prezesa i dostaja ataku czytajac prwde tym bardziej o kims kto tyle dla Kazimierza jednak zrobil. Furie wyladowuja na tych ktorzy smia prawde napisac. Modlmy sie o wyborcow pisu o nawrocenie do Boga i zaprzestanie wiary w Bozka.
 • kazimierzanka
  Pani Anno Soria - ma Pani rację (wg mnie). Uważam, że Pani Grażyna Torbicka przyczyniła się do propagowania Kazimierza , jest niewątpliwą ikoną Festiwalu, co nie pozostaje bez znaczenia dla mieszkańców Miasteczka :) I nie ma to najmniejszego znaczenia z Pani poglądami, nawet nie wiem jakimi?
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Staramy się, by na naszym Portalu pojawiały się artykuły apolityczne i nie prezentujemy własnych poglądów politycznych naszych dziennikarzy na Portalu. Ale piszemy o wszystkim, co dotyczy Kazimierza Dolnego, a Festiwal Filmu i Sztuki jest bardzo ważną imprezą, jaka tu się rozgrywa. Uważam więc uwagi na temat moich poglądów politycznych, których nie uzewnętrzniam na Portalu, za zbędne. Anna Ewa Soria
 • Jan
  Niedługo minie pół roku od wyborów a ci nienawistnicy opluwają się nawzajem.Czas z tym skończyć,wypowiadajcie się merytorycznie.Proszę właścicieli portalu o kasowanie niemerytorycznych wypowiedzi.
 • alladyn
  Aneka nie głosowałem na PiS jak już tak chcesz wiedzieć, ale wstydem to jest kraść a nie mieć swoje poglądy
 • alladyn
  Aneka lepiej biegać na marsze KODU jak pani Sor(i)a
  • Aneka
   Wszystko jest lepsze niż popierać PIS. To wstyd! To antypolska i prorosyjska partia. Otwórz oczy i przejrzyj człowieku jak putin zaciera rączki widząc jak rozwala całą Polskę. Nie myśl tak jak wyznawcy bandytów że kraj ratują. Oni go niszczą. Dojrzyj człowieku do tego a nie się wyzłośliwiaj. Kolejny wróg Ci potrzebny. Mało ich masz w Polsce
 • Brrrunon
  To co wszystko co dzieje się na waszym portalu i z uwagi na okres przedświąteczny można by śmiało nawiązać do powieści z czasów Nerona quo vadis.
  Lepiej jednak nawiązać do tytułu Piosenki Marka Grechuty „Dni,których jeszcze nie znamy” .
  Nie chodzi jednak o tytuł a o słowa piosenki. które dedykuję władzom Portalu.
  Innymi słowy pogratulować linii programowej.
  Proponuje cosobotnie relacje KOD- u z panią redaktor AS ( z rodziną) w roli głównej.
  I jako wisienka na torcie (Piekarni Sarzyński) cytaty Jarosława Kaczyńskiego.
  Może w Święta przyjdzie czas na refleksje i opamiętanie - chociaż temu służyła Środa Popielcowa.
  • Aneka
   Tobie nawet i po świętach nie przyjdzie... to widać po logice i złośliwościach. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości że PIS to jak PZPR to niech wypisuje takie dyrdymały jak Brrrunon. Niech żyje w fikcji że to moralna partia porządnych ludzi. Cóż robić. Oglądać TVP PIS i powtarzać kłamstwa. To wyborcy PIS jedynie potrafią
 • kazimierzanka
  Radio Erewań - masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
 • kinomaniak
  Na szczęście Pani Torbicka w świecie kina to człowiek-instytucja.
  Ponadczasowa.
  Kurski niech sobie... właśnie tam wsadzi swoją misję sprzedaży ciemnemu ludowi dwóch takich co ukradli księźyc.
  Od Dwóch Brzegów niech się od... , no oddali.
  • pijany znad Grodarza
   również pragnę by / niejaki Kurski/ odp......lił sie.
 • Radio Eewań
  Polecam kazimierzance klip "Weź niep.... [wymoderowano] - parodia reklamy" wybranego Video Roku 2015 (pisownia oryginalna, przepraszam wrażliwych czytelników - ale taki właśnie tytuł ma zwycięski materiał
 • Radio Erewań
  W czym zgadzasz sie z eni?
  Żeby PISiaki ruszyły do plucia?
  Nawołujesz do linczu?
  A jednoczesnie odnosisz się do Świąt, pisząc" nie dajmy sie zwariować".
  Artykuł Pani Sorii rzucił Ci się na mózg.
 • kazimierzanka
  Popieram Cię pijany znad Grodarza i zgadzam się z eni. Idą Świeta, nie dajmy się zwariować :)
  • pijany znad Grodarza
   mam problem, czy aby dobrze wyłuszczyłem swój apel?.
   Mnie chodzi o to, że tragiczną sytuacja byłoby, gdyby festiwal " Dwa Brzegi" znikł z uliczek i placów Kazimierza.
   Kurskiego to kompletnie nie bedzie obchodziło, dlatego też PISZMY.
 • Radio Erewań
  Pani Anno czy to prawda że na Placu Czerwonym rozdają samochody?
  • Karys
   Rafal przestan jestes zalosny a myslisz ze smieszny. przez takich jak ty inni mysla ze wszyscy za PIS maja szajbe
 • Radio Erewań
  To nie humor z zeszytów z Przekroju ale wypociny Pani Sorii - " spekulacje, podobno odchodzi, media spekulują, najprawdopodobniej zniknie z anteny, jej ewentualnego odejścia, mógł być, trudno mi komentować plotki, temat ewentualnych zmian, powinien odbyć się w planowanym terminie, mam nadzieję".
  Pijany ale zadałeś łamigłówkę Burmistrzowi. Święta z głowy bo i jak tu odpowiedzieć na takie bzdety.
 • Radio Erewań
  Nie mamy czasu na plucie. Od rana do wieczora czytamy Gazetę Wyborczą, oglądamy Lisa, Gozdyrę, Kużniara, słuchamy TVN, w wolnych chwilach Stokrotkę. Podziwiamy Ryśka i bardzo tęsknimy za Palikotem
  A dziadek Pani Grażyny co sprawdzałem w archiwach IPN był ojcem Jej ojca.
  Na razie tyle oKODowalismy z Bolkiem ponieważ jak mało kto zna sie na archiwach. Kończę bo lecę oglądać Niesioła, ma być coś o kompotach i zupie, przecież idą świeta.
 • enia
  PISiaki ruszajcie do plucia pani Grażyny. Wszak malo kto tak wiele dorego dla Kazimierza zrobił. Zasluguje na lincz. Macie okazje świetną. Wygooglujcie kim byli pradziadkowie czy cos takiego.
 • pijany znad Grodarza
  Pani Romano. Panie Burmistrzu.
  Chyba OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ coby wydać stosowne OŚWIADCZENIA.
  ps. proponuję też LISTĘ z podpisami mieszkańców Kazimierza Dolnego i okolic.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę