Pożegnała się z TVP2, ale nie z Kazimierzem

Skomentuj (10)

Klamka zapadła. Grażyna Torbicka pożegnała się z widzami telewizji publicznej.

Znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Grażyna Torbicka odchodzi jednak w telewizyjnej Dwójki. Na stronie programu Kocham Kino, który prowadziła od 20 lat, pożegnała się właśnie z widzami.

- Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina – napisała Grażyna Torbicka na facebookowej stronie programu Kocham Kino.

W ten sposób potwierdziły się wiadomości, które dotąd miały jedynie status plotki. 

W swoim pożegnaniu z widzami programu Kocham Kino Grażyna Torbicka nie mówi, dokąd wiodą jej dalsze zawodowe drogi. Wiadomo jedynie, że nadal będzie zajmować się filmem i że nie pali za sobą mostów.

- Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury.

Czy odejście Torbickiej z Telewizyjnej Dwójki będzie miało wpływ na organizację tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki, którego dziennikarka jest dyrektorem artystycznym? Zbigniew Dobrosz – producent festiwalu zapewniał niedawno, że przygotowania do festiwalu idą pełną parą.

- Dział programowy pracuje w normalnym trybie, trwa nabór filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Negocjujemy i przygotowujemy umowy ze sponsorami i partnerami festiwalu określające finansowanie tegorocznej edycji. W gotowości są nasi pracownicy i firmy dostarczające infrastrukturę techniczną. Generalnie wszystko idzie normalnym trybem, wzorem lat poprzednich – pisał Zbigniew Dobrosz.  – Mam nadzieję, że w dniach 30 lipca – 7 sierpnia 2016 roku spotkamy się na kolejnym święcie kina, na które, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam.

Nadzieje te podziela również Grażyna Torbicka, która żegnając się z widzami telewizji publicznej, napisała:

- Do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • klient442019
  Oczywiście, że się spotkamy ... To jest cudowne miejsce ,cudowni ludzie i super filmy .. Tak trzynać ..
  Pozdrawiam
 • Jan
  Znowu nienawistni na forum , POpierający państwo , które nie istniało. cytat z Sienkiewicza.
  • kinomaniak
   Odmiene poglądy to źadna nienawiść.
   Dziwne jak 19% narodu, kocha "drugi sort", czyli większą resztę społeczeństwa.
   Podobno teraz w TVP najważniejsze wiadomości przekazywane są sms-ami.
  • Daks.
   Nie jestem nienawistny, tylko nie jestem naiwny i nie wierzę ani panu Kaczyńskiemu,ani całej sekcie smoleńskiej.
 • Anonim
  Żal jednak pani Torbickiej, coś dobrego zrobiła przez te lata
  • Radiomaniak
   Jaki żal, przecież żyje i ma się dobrze :)
 • kinomaniak
  Gliński i Kurski rules!
  Może Zelnik będzie teraz twarzą festiwalu.
 • Aga
  Ma rację. Olać tę PiSowską TVP!!!
 • Nielubiący geografii
  Mały niuans. Czy jest jakiś inny Kazimierz Dolny niż nad Wisłą?
 • pijany znad Grodarza
  "Mam nadzieję, że w dniach 30 lipca - 7 sierpnia 2016 roku spotkamy się na kolejnym święcie kina, na które, w imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam.

  Nadzieje te podziela również Grażyna Torbicka, która żegnając się z widzami telewizji publicznej, napisała:

  - Do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą."
  hmm. Dwoje zacnych ludzi napiasalo : " mam nadzieję".
  Obserwujac działania NAPRAWIACZY Polski czarno to widzę. Tych Dwoje chyba również
  Uważam, że Pan Burmistrz i Pani Romana Rupniewicz winni wyslać oficjalne pisma do p. Jacka Kurskiego z pytaniem o przyszłość festiwalu " Dwa Brzegi", jak i o Panią Grażynę, bo bez Niej, festiwal ten / o ile sie odbedzie/, może okazać się OSTATNIM.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę