Gramy wszyscy do jednej bramki

Skomentuj (13)

Już w niedzielę 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra także w Kazimierzu. Zagra jak co roku cicho i bez fanfar, ale i tu pojawią się wolontariusze z orkiestrowymi puszkami. Ale i tu nie zabraknie – miejmy nadzieję – darczyńców o wielkim sercu, czego świadectwem będzie główny znak tego dnia – czerwone serduszko WOŚP na palcie, kurtce czy torebce.

W Kazimierzu jak co roku w Zespole Szkół Jana Koszczyca Witkiewicza działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skupia 29 wolontariuszy z całego Miasteczka, zarówno ze szkoły zawodowej jak i Gminnego Zespołu Szkół, a także – co też jest swego rodzaju tradycją – młodzież puławską. Będą oni jak zwykle kwestować na Rynku i uliczkach Miasteczka, a także w okolicznych miejscowościach, licząc na sympatię i ofiarność darczyńców.

- W tym roku zbieramy fundusze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków – mówi Beata Frączek szef sztabu przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. – Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na doposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Z zebranych w tym roku funduszy zakupione zostaną m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. Trafią one na podstawowe oddziały neonatologiczne.

- Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów – czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia.

Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

- Jeśli jednak efekt zbiórki będzie tylko zbliżony do rekordowej akcji przed rokiem, to wiemy, że dzięki naszemu wsparciu będzie szansa na wyraźne podniesienie poziomu opieki medycznej w neonatologii i znaczne wyrównanie szans leczenia na wszystkich poziomach referencyjności oddziałów – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. – A to oznacza uratowane życia najmłodszych pacjentów.

Kazimierski sztab to jeden 1700 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowanych w całej Polsce i na świecie, a nasza dwudziestka dziewiątka kwestujących to zaledwie dwie setne z ogólnej liczby 120 tysięcy tegorocznych wolontariuszy. Ale razem możemy naprawdę dużo, niezależnie od wszystkiego. Bo jak nie my, to kto?

Pokażmy, że w sprawach podstawowej wagi, a taką jest ratowanie zdrowia i życia dzieci jesteśmy jednością. Gramy wszyscy do jednej bramki. Wrzucamy wszyscy do jednej wielkiej puszki. A jest nią zdrowie naszych dzieci.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (13)

 • Olala
  odpowiedz
  Cieszę się, że Łąki Łan z Paprodziadem wystąpili wczoraj na koncercie w Warszawie. Mamy akcent kazimierski na WOŚP! Szacunek dla Zespołu!

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • paula
  odpowiedz
  Wlasnie widziałam jak grupa nastolatków zbierających na WOŚP w Kazimierzu dolnym siedziałana przystanku autobusowym i wyciągała pieniądze z puszek!
  • pijany znad Grodarza
   ...... stali też na schodach Fary. Nie WYCIĄGALI / jeszcze/ z puszek, a wyciągali ręce. Długo czekałem na Rynku, by wrzucić. Było dużo Cyganek. One CYGANIĄC prosily o miłosierdzie za wyjątkiem. kiedy znalazły " jelenia". To klasyczny WYKLAD, jak winni zachować się kwestujący. Nie prosić, a aktywnie manifestować RACJE Orkiestry swoim GODNYM zachowaniem.
  • Ulka - Kazimierz
   Większość tak właśnie się zachowywała: kwestowała dla innych. Godnie. Z zapałem. By zebrać jak najwięcej.
  • nie ma się czym chwalić
   paula widziałaś i nie zareagowałaś?

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Mirabelka
  odpowiedz
  Z całego serca popieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. I wielki szacunek dla wszystkich kwestujących wolontariuszy! Niech Kazimierz chociaż w ten jeden dzień będzie ponad podziałami! Niech w tę jedną niedzielę będzie otwarty, przyjazny, wolny od uprzedzeń, po prostu normalny...

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Mieszkaniec
  odpowiedz
  społeczeństwo składa się na sprzęt do szpitali, a lekarze tłuką na nim kasę na dyżurach. W ten sposób koło się zamyka i wszyscy są zadowoleni. Społeczeństwo oddało to co powinno w imię chrześcijańskiego obowiązku, lekarze w ramach misji i poczucia obowiązku niesienia pomocy zagrożonym. Powstaje pytanie natury systemowej: czy nie nadużywamy ochrony zdrowia idąc do lekarza z głupotą, żądamy kolejnego badania na skład (nic z niego nie wynika), "załatwiamy" sobie rentę czy zwolnienie nie bacząc na skutki społeczne?
  • pijany znad Grodarza
   a więc ?. Bądzmy normalni. Czy będziemy ?. Pewnie, że nie. Niby po co ?.
  • MMi
   Mieszaniec,a jak mają się do tego co ty piszesz badania profilaktyczne ?

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • Ulka - Kazimierz
  odpowiedz
  Nie rozumiem problemu: datek na orkiestrę jest uczynkiem miłosierdzia, jest więc jałmużną, a ta jest obowiązkiem każdego chrześcijanina. Dlaczego orkiestrowa puszka ma wprawiać w zakłopotanie idących do kościołów? Kto chodzi do kościoła? Myślałam, że chrześcijanie.
  • pijany znad Grodarza
   Ależ Ty się mylisz. Miłosierdzie w sytuacji Orkiestry Światecznej Pomocy ?. Czymze jest "miłosierdzie" , a kwesta w dobrej sprawie ?. Otóż "miłosierdzie" to religijne WESPRZYJ. Korzystaja z niej też CWANIACY. Kwesta: to przemyślana, słuszna sprawa a korzyści z niej pozyskane , służą SŁUSZNEJ sprawie.

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

 • pijany znad Grodarza
  odpowiedz
  "Będą oni jak zwykle kwestować na Rynku i uliczkach Miasteczka, a także w okolicznych miejscowościach, licząc na sympatię i ofiarność darczyńców."

  Tak. Rynek i ulice Kazimierza to godne miejsca do zbierania datków na Orkiestrę. Kwestowanie to szlachetna praca. W tym miejscu usilnie proszę, by takowej kwesty nie prowadzić na schodach kościołów i klasztoru, bo miejsca te HISTORYCZNIE sa miejscami na zbieranie jałmużny. Orkiestra GRA, a nie ŁKA.
  ps. Jest to również wychowawcze dla młodych wolontariuszy, a właśnie młodymi Oni są. Należy kwestować a nie iść na łatwiznę , a tym samym wprawiać w zakłopotanie idących do kościolow.

  Popieram Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  • fanka o.Dr Tateusza
   Jak nie będzie tam Naszego Proboszcza to ja tam nie pójdę

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  lub zarejestruj się

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę