Gmina odzyskała Rynkową

Po wielu miesiącach oczekiwania lokal po dawnej Kawiarni Rynkowa znów trafił w ręce gminy. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg.

O problemach z odzyskaniem lokalu po dawnej Kawiarni Rynkowa pisaliśmy już wielokrotnie. I choć sprawa na pierwszy rzut oka wydawała się prosta do rozstrzygnięcia, wcale tak nie było. Upłynęło wiele długich miesięcy, gmina straciła sporo pieniędzy, bo nie mogła wynająć lokalu, a prawo, choć to zupełnie niezrozumiałe, stało po stronie najemcy. Nadszedł jednak czas na dobre wieści.

- W dniu dzisiejszym Gmina Kazimierz Dolny ponownie stała się właścicielem lokalu po dawnej kawiarni Rynkowa – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Dzierżawca mimo wyroku sądu z 2018 r. nie przekazał kluczy gminie. W tej sytuacji władze Kazimierza zwróciły się o podjęcie działań do komornika. Po spełnieniu wszystkich wymaganych przez prawo terminów, komornik dokonał egzekucji wyroku sądu z lipca ubiegłego roku z klauzulą wykonalności z dnia 06.11.2018 r. i przekazał lokal przedstawicielom władz miasta. W międzyczasie spełniono wszystkie niezbędne warunki do przetargu na lokal, dzięki czemu możliwe jest jego ogłoszenie bezpośrednio po zakończeniu działań komornika.

Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski, aby odzyskać Rynkową trzeba było wykonać wiele telefonów i przygotować wiele pism, przeprowadzić szereg rozmów z prawnikami i wielokrotnie kontaktować się z komornikiem. A nawet zmienić komornika na innego. Jednak najważniejszy jest efekt – Rynkowa znów jest własnością gminy.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na dzierżawę lokalu po dawnej Kawiarni Rynkowa, by miejsce to znów tętniło życiem.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Kawiarnia Rynkowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę