Po karpacku w Korzeniowej (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (8)

W Klubojadalni Przystanek Korzeniowa trwa właśnie Festiwal Didgeridoo. Pierwszy dzień imprezy, bogaty w spotkania i warsztaty zwieńczyła seria koncertów. Jako ostatnia wystąpiła grupa Karpaty Magiczne.

Druga edycja festiwalu, wznowionego po dziesięcioletniej przerwie, to niebywała okazja do zapoznania się z Polską Sceną Didgeridoo. Uczestnicy imprezy mogą dowiedzieć się, m.in. jak zbudowany jest didgeridoo oraz spróbować własnych sił w grze na tym nietypowym instrumencie. Zwieńczeniem każdego dnia festiwalu jest pokaz umiejętności tych, którzy z tym typem muzyki mają styczność od dawna, czyli profesjonalnych zespołów.

Tak było również w piątkowy wieczór. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się pod namiotem ustawionym na zewnątrz Korzeniowej. Komary oraz narastające zimno nikogo nie zniechęcały. Aż do końca wieczornej sceny koncertowej zarówno muzycy, jak i uczestnicy festiwalu świetnie się bawili.

Po serii energicznych występów, które sprawiły, że część widowni kołysała się w rytm muzyki a część po prostu tańczyła, przyszedł czas na nieco spokojniejsze melodie. Końcówka wieczoru należała do Karpatów Magicznych, które używając bębnów, didgeridoo i innych instrumentów wprowadziły uczestników koncertu w wyciszający, wręcz senny nastrój. Oprócz śpiewania o wężu w raju czy latającej rybie pojawił się również wątek lokalny, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W jednym ze swoich tekstów Karpaty Magiczne wspomniały o… makaronie lubelskim! Trudno o lepsze podsumowanie świetnego koncertu.

Pierwszy dzień festiwalu już za nami. Uczestnicy z pewnością nie mogli narzekać na brak atrakcji. Dla pragnących zapoznać się z didgeridoo i muzyką, którą można tworzyć za jego pomocą zapraszamy do Klubojadalni Przystanek Korzeniowa. Przed nami jeszcze cały dzień warsztatów i koncertów.

 

Tekst, foto i wideo: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Gosia
    Zachęcające. Kto w trakcie pobytu w Kazimierzu, znudzi się folklorem na rynku, może tam znajdzie coś interesującego. Super,że jest KORZENIOWA!!!

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę