Egzaminy zawodowe w Koszczycu

Skomentuj (1)

W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza trwają egzaminy zawodowe. Młodzież przystąpiła już do testu teoretycznego z przedmiotów logistycznych, hotelarskich w technikum, a także z poszczególnych zawodów w Zasadniczej Szkole Zawodowej. W poniedziałek po zakończeniu roku – część praktyczna, też pisemna.

Blisko czterdziestu uczniów Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i ich kolegów z klasy wielozawodowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej przystąpiło we wtorek do części teoretycznej egzaminu zawodowego.

- Nasza kwalifikacja dotyczy w głównej mierze transportu: dokumentów transportowych, rodzaju naczep, organizowania transportu różnego rodzaju itp. – mówi Sylwia z klasy 3 bt Technikum Logistycznego. – Myślę, że pójdzie dobrze. Jestem dobrej myśli.

- Myślę, że jestem dobrze przygotowany – mówi przed wejściem na salę Paweł z klasy 3 bt Technikum Logistycznego. – Nie boję się niczego.

Klasy drugie zdawały egzamin z obsługi recepcji hotelowej – hotelarze – lub z obsługi magazynu – logistycy.

- Egzamin był dosyć prosty – mówi Emilia z klasy 2 bt Technikum Logistycznego – tylko dużo liczenia było.

- Niektóre pytania były troszkę trudniejsze, ale wydaje mi się, że chyba dobrze mi poszło – mówi Kaja z klasy 2 bt Technikum Logistycznego.


- Ten egzamin jest łatwy. Zawsze wszyscy piszą co najmniej na 70 % - mówią Szymon i Sebastian z klasy 2 at Technikum hotelarskiego – Trudniejszy będzie ten drugi – praktyczny, też pisemny.  

Do egzaminu zawodowego z klasy wielozawodowej przystąpiła niewielka grupa uczniów. Znaczna ich większość zdaje ten egzamin w Cechu Rzemiosł.

 

Kolejna odsłona egzaminu – część praktyczna – już poniedziałek 26 czerwca. Powodzenia!

 

Tekst i foto: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Panie Pawełku !
    " Nie boję się niczego" - absolutna doskonałość. Odrobina pokory Panie Pawełku ! Cesarstwo Rzymskie, III Rzesza, Komuna miały być wieczne, były potęgami i też tak mówiły. Ale niech tam, życzę Panu oby jak najlepiej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę