Zimno bieganiu nie przeszkadza

Skomentuj (3)

zobacz więcej (41)

XXII Biegi o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego za nami. Na starcie stanęło 310 młodych biegaczy.

310 uczniów z okolicznych szkół stanęło na starcie XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Pogoda na szczęście dopisała: było słonecznie, chociaż zimno, ale to akurat bieganiu nie przeszkadza.

Na biegi przyjechali z Karczmisk, Janowca, Puław, Baranowa, Dęblina, Kurowa, Sobieszyna i wielu innych miejscowości mniej lub bardziej oddalonych od Kazimierza Dolnego. I oczywiście z samego Kazimierza. Na starcie stanęli tradycyjnie w zależności od wieku w 10 biegach na 3 trasach o długości 400 m, 800 m i 1500 m. I pobiegli. Nie zatrzymały ich ani zimno, ani własne słabości.

- Bieganie to jedna z najpopularniejszych i najlepszych form aktywności fizycznej – mówi Marek Banach sędzia główny XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. – Wpływa pozytywnie na cały organizm i na samopoczucie, pozwala poznać i zwalczać własne słabości.

Ci, którym własne słabości pokonać się udało, dobiegli do mety. Najlepsi otrzymali z rąk sekretarz Urzędu Miasta Małgorzaty Kuś reprezentującej burmistrza Kazimierza dyplomy, puchary i kazimierskie koguty z Piekarni Sarzyński i stanęli na podium. Na jego najwyższym stopniu stanęli:

1.    Kopeć Magdalena – SP Karczmiska,
2.    Koliszek Franciszek – SP Karczmiska
3.    Wiązowata Zuzanna – SP Baranów
4.    Zachaj Wojciech – SP Rzeczyca
5.    Cieloch Katarzyna – SP Baranów
6.    Rozpędowski Mateusz – SP Kurów
7.    Oko Wiktoria – GIM Janowiec
8.    Figura Jakub – ZSO nr 2 Puławy
9.    Cieślak Sylwia – ZS Sobieszyn
10.    Mateusz Giza – Zespół Szkół nr 2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się szkoły:
Szkoła Podstawowa Karczmiska  – w kategorii szkół podstawowych
Gimnazjum z Janowca  – w kategorii gimnazjów
LO nr 2 w Puławach  – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Kazimierskie biegi pozwalają dbać nie tylko o kondycję fizyczną. Są też ćwiczeniem dla techników logistyków, którzy w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu uczą się zawodu w Technikum Logistycznym.

- Uczniowie naszej szkoły w programie przedmiotów logistycznych mają także organizację imprez masowych – mówi Marek Banach, który w Technikum Logistycznym takich przedmiotów właśnie uczy. – I nie chodzi tu tylko o obsługę biegów jako imprezy masowej w trakcie zawodów, ale także o poznanie wszelkiej dokumentacji, która jest wymagana, by takie biegi mogły się w ogóle odbyć.

Organizatorzy XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym i Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Tekst i foto: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza,
Patrycja Charchuła i Beata Wójtowicz

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Jiko
  A gdzie burmistrz? Olał uczniów?
  • Z miasta
   On tylko żony nie olewa. Całe szczęście ma wspaniałego następcę :)
 • szwej LWP
  "Zaprawa poranna" inaczej codzienna bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne półgodzinna gimnastyka wojskowa rozpoczynająca się o godz.06:00 była początkowo utrapieniem a później czymś normalnym. Podkoszulka, granatowe krótkie spodenki i pepegi. Bieg na ~ 2km, pompki, skłony,żabki,przysiady...Tak wyglądał prawie każdy poranek (z wyjątkiem niedziel i świąt) w moim obowiązkowym dwuletnim pobycie w LWP. Wspominam to z łezką w oku. Dlaczego? Bo byłem wtedy młody i zdrowy.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę