Zimno bieganiu nie przeszkadza

Skomentuj (3)

zobacz więcej (41)

XXII Biegi o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego za nami. Na starcie stanęło 310 młodych biegaczy.

310 uczniów z okolicznych szkół stanęło na starcie XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Pogoda na szczęście dopisała: było słonecznie, chociaż zimno, ale to akurat bieganiu nie przeszkadza.

Na biegi przyjechali z Karczmisk, Janowca, Puław, Baranowa, Dęblina, Kurowa, Sobieszyna i wielu innych miejscowości mniej lub bardziej oddalonych od Kazimierza Dolnego. I oczywiście z samego Kazimierza. Na starcie stanęli tradycyjnie w zależności od wieku w 10 biegach na 3 trasach o długości 400 m, 800 m i 1500 m. I pobiegli. Nie zatrzymały ich ani zimno, ani własne słabości.

- Bieganie to jedna z najpopularniejszych i najlepszych form aktywności fizycznej – mówi Marek Banach sędzia główny XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. – Wpływa pozytywnie na cały organizm i na samopoczucie, pozwala poznać i zwalczać własne słabości.

Ci, którym własne słabości pokonać się udało, dobiegli do mety. Najlepsi otrzymali z rąk sekretarz Urzędu Miasta Małgorzaty Kuś reprezentującej burmistrza Kazimierza dyplomy, puchary i kazimierskie koguty z Piekarni Sarzyński i stanęli na podium. Na jego najwyższym stopniu stanęli:

1.    Kopeć Magdalena – SP Karczmiska,
2.    Koliszek Franciszek – SP Karczmiska
3.    Wiązowata Zuzanna – SP Baranów
4.    Zachaj Wojciech – SP Rzeczyca
5.    Cieloch Katarzyna – SP Baranów
6.    Rozpędowski Mateusz – SP Kurów
7.    Oko Wiktoria – GIM Janowiec
8.    Figura Jakub – ZSO nr 2 Puławy
9.    Cieślak Sylwia – ZS Sobieszyn
10.    Mateusz Giza – Zespół Szkół nr 2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się szkoły:
Szkoła Podstawowa Karczmiska  – w kategorii szkół podstawowych
Gimnazjum z Janowca  – w kategorii gimnazjów
LO nr 2 w Puławach  – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Kazimierskie biegi pozwalają dbać nie tylko o kondycję fizyczną. Są też ćwiczeniem dla techników logistyków, którzy w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu uczą się zawodu w Technikum Logistycznym.

- Uczniowie naszej szkoły w programie przedmiotów logistycznych mają także organizację imprez masowych – mówi Marek Banach, który w Technikum Logistycznym takich przedmiotów właśnie uczy. – I nie chodzi tu tylko o obsługę biegów jako imprezy masowej w trakcie zawodów, ale także o poznanie wszelkiej dokumentacji, która jest wymagana, by takie biegi mogły się w ogóle odbyć.

Organizatorzy XXII Biegów o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym i Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Tekst i foto: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza,
Patrycja Charchuła i Beata Wójtowicz

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Jiko
  A gdzie burmistrz? Olał uczniów?
  • Z miasta
   On tylko żony nie olewa. Całe szczęście ma wspaniałego następcę :)
 • szwej LWP
  "Zaprawa poranna" inaczej codzienna bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne półgodzinna gimnastyka wojskowa rozpoczynająca się o godz.06:00 była początkowo utrapieniem a później czymś normalnym. Podkoszulka, granatowe krótkie spodenki i pepegi. Bieg na ~ 2km, pompki, skłony,żabki,przysiady...Tak wyglądał prawie każdy poranek (z wyjątkiem niedziel i świąt) w moim obowiązkowym dwuletnim pobycie w LWP. Wspominam to z łezką w oku. Dlaczego? Bo byłem wtedy młody i zdrowy.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę