Dwie wystawy, jeden wernisaż

Dwie artystki, dwie wystawy, różne prace. Co je łączy? Wspólny wernisaż. W Galerii Grabskich już w grudniu oglądać będzie można prace Marii Różańskiej i Marii Wojtiuk.

W Galerii Grabskich koniec roku zapowiada się dość ciekawie. W pierwszą sobotę grudnia odbędzie się tam wernisaż dwóch wystaw. Pierwsza nosi tytuł „Majolika”, zaś druga to „Klejnoty rzeźby”.
 
-  Głównym bohaterem najbliższych wystaw będą dzieła dwóch wyjątkowych artystek o tym samym imieniu – Marii Różańskiej, która zaprezentuje biżuterię z najnowszej kolekcji jesień-zima 2017/2018, oraz Marii Wojtiuk, która zaprezentuje rzeźby.
 
Maria Różańska, autorka wystawy „Majolika" tworzy ceramikę artystyczną, biżuterię, obrazy, anioły oraz inne ceramiczne ozdoby do dekoracji domu. Pracuje od 30 lat, a jej jubilerstwo jest ponadczasowe. 

- W tworzeniu pięknej biżuterii inspirowała się Stanisławskim, stąd w początkowych pracach tak dużo pejzażu polskiego – mówi Olga Grabska. – Jej piękne wyroby jubilerskie noszą Polki, Amerykanki, Australijki, Niemki, Francuzki, po prostu kobiety, które dobrze znają się na wyjątkowej biżuterii.

Maria Wojtiuk natomiast zajmuje się rzeźbą. Tworzy metodą wosku traconego. A w swoich pracach wykorzystuje głównie materiały takie jak: kamień, drewno, glinę, brąz i inne metale. W Galerii Grabskich będziemy mogli oglądać jej wystawę zatytułowaną  „Klejnoty rzeźby".

Artystka urodziła się w 1953 roku w Gdańsku, gdzie również ukończyła studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wernisaż wystaw odbędzie się w Galerii Grabskich już 2 grudnia 2017 r. o godz. 13.00.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę