Dwa Brzegi: "Zjednoczone stany miłości"

Skomentuj (3)

Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i doceniony przez jury Berlinale najnowszy film Tomasza Wasilewskiego „Zjednoczone stany miłości” pokażemy na tegorocznych Dwóch Brzegach w sekcji „Świat pod namiotem”.  Do sekcji trafiają filmy wyselekcjonowane na polskich i zagranicznych festiwalach.

„Zjednoczone stany miłości” to kino mistrzowsko wyreżyserowane przez Wasielewskiego, który jak Almodovar czy Szumowska doskonale czuje emocjonalność kobiet. Widzowie odnajdą tam wyjątkowe portrety, w rewelacyjnej odsłonie kwartetu aktorskiego Magdaleny Cieleckiej, Marty Nieradkiewicz, Julii Kijowskiej i Doroty Kolak, z uniwersalnym przekazem zrozumiałym pod każdą szerokością geograficzną.


- Kiedy wyobrażałem sobie „Zjednoczone stany miłości”, zawsze myślałem o wizualnej prostocie, o płaskich kadrach i surowości. Zamierzałem stosować jak najwięcej mastershotów. Taki sposób opowiadania cechuje kino, które tworzę – tak o swoim filmie mówi reżyser.


Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.


10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • miejscowy
  O wysokiej randze Festiwalu niech świadczy chociażby to, że w ub. roku już na dwa tygodnie przed terminem nie było w Internecie biletów na otwarcie i zamknięcie Festiwalu. To tak dla niedowiarków i tych, którzy przeszkadzają i życzą źle Festiwalowi.
  • pijany znad Grodarza
   Gościom z Warszawy: Glińskiemu i Kurskiemu oraz naszym szefom "Rozmaitosci" należą sie darmowe wejściowki.
 • dwubrzegowy maniak
  Już się cieszę i rezerwuję kasę i urlop. Wielkie, ogromne gratulacje za pokonanie trudności dla Pani Grażyny Torbickiej i całego zespołu ,,Dwóch Brzegów"!!! A także podziękowania dla sponsorów!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę