Dwa Brzegi'19: a ja chodzę na anioły

zobacz więcej (7)

W Galerii Drewna Szept Kazimierza w Plebance trwa wystawa Szept Aniołów. Anioły Dany Rychter można oglądać do końca trwania Dwóch Brzegów.

To pierwsza kazimierska wystawa Dany Rychter artystki i terapeutki zajęciowej. Jej drewniane skrzydlate dobre duchy wypełniają niewielką przestrzeń klimatycznej Galerii Drewna Szept Kazimierza. Anioły wyśpiewane, bo – jak sama przyznaje – każdy powstaje przy dźwiękach melodii, pieśni i piosenek śpiewanych przez nią, gdy je tworzy. Anioły szepczące prawdy lasu...

- Ludzie chodzą do lasu na grzyby, a ja – na anioły – śmieje się Dana Rychter. – Ja je wszędzie widzę. Nie mogą przejść obojętnie obok drewienka na ulicy, bo dopatruję się w nim anioła czy elementu anioła.

Anioły to kwintesencja dobra, związana ściśle z religią.

- Ja nie doszukuję się w tym żadnej misji – mówi Dana Rychter. – Nie ma w tym czynnika religijnego, a przynajmniej nie było go na początku. Teraz troszkę wkradł się w moje życie, ale nie tyle religijny, co mistyczny.

Wystawa wpisuje się w klimat Miasteczka zanurzonego w zieleń okolicznych wąwozów, Miasteczka, które upodobały sobie także anioły: anioły w farze, anioły w klasztorze, anioły na sgraffito na kamienicy Górskich…

Wystawę w Galerii Drewna Szept Kazimierza w Plebance 4a można oglądać do końca trwania festiwalu, a może nawet i dłużej, bo wygląda na to, że wywodząca się z Katowic artystka upowobała sobie Kazimierz.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę