Dwa Brzegi'18: Arkadiusz Jakubik bohaterem retrospektywy aktorskiej

Skomentuj (8)

Od dwunastu lat Festiwal Dwa Brzegi prezentuje dorobek artystyczny najwybitniejszych postaci sztuki aktorskiej. Gościliśmy m.in.: Krystynę Jandę, Stanisławę Celińską, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Jerzego Stuhra, Bogusława Lindę. Celem tej retrospektywy jest pokazanie, że siła aktorki i aktora bierze się z siły ich osobowości, z pasji, z jaką traktują swój zawód, z różnorodnych zainteresowań, które pozwalają na głębokie budowanie kreowanych na ekranie postaci.

W tym roku bohaterem sekcji „I Bóg stworzył aktora” jest Arkadiusz Jakubik. Aktor, o którym można powiedzieć, że wymknął się spod kontroli Najwyższemu. Gra, reżyseruje w teatrze i filmie, pisze scenariusze i słuchowiska radiowe, śpiewa, komponuje, elektryzuje publiczność podczas koncertów i we wszystkich tych działaniach jest oryginalny i niebanalny. Na Dwóch Brzegach będziemy mogli prześledzić, jak hartował się jego wizerunek artystyczny, oglądając 10-letniego Arka Jakubika w filmie „…Cożeś ty za pani...”, poprzez role w: „Weselu”, „Domu złym”, „Chce się żyć”, „Człowieku z magicznym pudełkiem” i „Cichej nocy”.

„Wesele” było spotkaniem na dużym ekranie z Wojciechem Smarzowskim (po wspólnych filmach telewizyjnych) i pokazało, że ten duet rozumie się doskonale. Potwierdziły to kolejne filmy, wśród nich: „Dom zły”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyń”.

Sukcesy aktorskie nie wystarczyły jednak, by zaspokoić temperament artystyczny Arka Jakubika. W 2010 roku zadebiutował jako reżyser pięknego, smutnego filmu „Prosta historia o miłości” ze znakomitymi kreacjami Aleksandry Popławskiej i Rafała Maćkowiaka. Kolejny film „Prosta historia o morderstwie” pokazał, że sztuka reżyserii nie stanowi dla niego problemu, a to oznaczało, że należy szukać innych wyzwań, ponieważ stabilizacja i komfort to stany nieakceptowalne przez Jakubika. Zaczął więc dalsze artystyczne penetracje.

Dziedziną sztuki, która - jak powiedział - jest jedyną przestrzenią aktywności twórczej, w której panuje prawdziwa artystyczna wolność - jest muzyka. Na Dwóch Brzegach zapraszamy na spotkanie z dwiema zupełnie odmiennymi odsłonami muzycznych fascynacji Arka Jakubika. Nowy – i pierwszy solowy – album artysty „Szatan na Kabatach" zabrzmi w Klubie Festiwalowym 1 sierpnia, a szalony, nieobliczalny Dr Misio będzie muzycznym zamknięciem festiwalu 4 sierpnia na zamku w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. System sprzedaży internetowej będzie funkcjonował od 16 lipca. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na Facebooku i Instagramie.

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • najpierwszy
  I tak ja byłem najpierwszy, bo moje pierwsze jest bardziej pierwsze niż twoje. Moje pierwsze jest najpierwsze. Koniec i basta.
 • pijany znad Grodarza
  Oj, będzie się działo. W kolejce za biletami będę PIERWSZY.
  • Lord Voldemort
   Wcale, że nie będziesz pierwszy, bo ja będę!!!
  • pijany znad Grodarza.
   Dyć napisałem, jako pierwszy. Uszanuj, a i prawo jest za mną.
   aha. Prawa nie ma. . Pozostana pięści. Trenuj.
  • Lord Voldemort
   Idź wytrzeźwiej mugolu albo dostaniesz Avadą!!! Na razie tylko... Crucio!!!
  • pijany znad Grodarza
   No to kupiliśmy, Wasza Lordowska Mać.

   ps. i po co to ?
  • Lord Voldemort
   Po jajco!!! Avada Kedavra!!!
  • pijany znad Grodarza
   Lordzie..... odłóż książkę o Harrym P. Nie dorosłeś.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę