Dwa Brzegi'18: Arkadiusz Jakubik bohaterem retrospektywy aktorskiej

Skomentuj (8)

Od dwunastu lat Festiwal Dwa Brzegi prezentuje dorobek artystyczny najwybitniejszych postaci sztuki aktorskiej. Gościliśmy m.in.: Krystynę Jandę, Stanisławę Celińską, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Jerzego Stuhra, Bogusława Lindę. Celem tej retrospektywy jest pokazanie, że siła aktorki i aktora bierze się z siły ich osobowości, z pasji, z jaką traktują swój zawód, z różnorodnych zainteresowań, które pozwalają na głębokie budowanie kreowanych na ekranie postaci.

W tym roku bohaterem sekcji „I Bóg stworzył aktora” jest Arkadiusz Jakubik. Aktor, o którym można powiedzieć, że wymknął się spod kontroli Najwyższemu. Gra, reżyseruje w teatrze i filmie, pisze scenariusze i słuchowiska radiowe, śpiewa, komponuje, elektryzuje publiczność podczas koncertów i we wszystkich tych działaniach jest oryginalny i niebanalny. Na Dwóch Brzegach będziemy mogli prześledzić, jak hartował się jego wizerunek artystyczny, oglądając 10-letniego Arka Jakubika w filmie „…Cożeś ty za pani...”, poprzez role w: „Weselu”, „Domu złym”, „Chce się żyć”, „Człowieku z magicznym pudełkiem” i „Cichej nocy”.

„Wesele” było spotkaniem na dużym ekranie z Wojciechem Smarzowskim (po wspólnych filmach telewizyjnych) i pokazało, że ten duet rozumie się doskonale. Potwierdziły to kolejne filmy, wśród nich: „Dom zły”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyń”.

Sukcesy aktorskie nie wystarczyły jednak, by zaspokoić temperament artystyczny Arka Jakubika. W 2010 roku zadebiutował jako reżyser pięknego, smutnego filmu „Prosta historia o miłości” ze znakomitymi kreacjami Aleksandry Popławskiej i Rafała Maćkowiaka. Kolejny film „Prosta historia o morderstwie” pokazał, że sztuka reżyserii nie stanowi dla niego problemu, a to oznaczało, że należy szukać innych wyzwań, ponieważ stabilizacja i komfort to stany nieakceptowalne przez Jakubika. Zaczął więc dalsze artystyczne penetracje.

Dziedziną sztuki, która - jak powiedział - jest jedyną przestrzenią aktywności twórczej, w której panuje prawdziwa artystyczna wolność - jest muzyka. Na Dwóch Brzegach zapraszamy na spotkanie z dwiema zupełnie odmiennymi odsłonami muzycznych fascynacji Arka Jakubika. Nowy – i pierwszy solowy – album artysty „Szatan na Kabatach" zabrzmi w Klubie Festiwalowym 1 sierpnia, a szalony, nieobliczalny Dr Misio będzie muzycznym zamknięciem festiwalu 4 sierpnia na zamku w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. System sprzedaży internetowej będzie funkcjonował od 16 lipca. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na Facebooku i Instagramie.

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • najpierwszy
  I tak ja byłem najpierwszy, bo moje pierwsze jest bardziej pierwsze niż twoje. Moje pierwsze jest najpierwsze. Koniec i basta.
 • pijany znad Grodarza
  Oj, będzie się działo. W kolejce za biletami będę PIERWSZY.
  • Lord Voldemort
   Wcale, że nie będziesz pierwszy, bo ja będę!!!
  • pijany znad Grodarza.
   Dyć napisałem, jako pierwszy. Uszanuj, a i prawo jest za mną.
   aha. Prawa nie ma. . Pozostana pięści. Trenuj.
  • Lord Voldemort
   Idź wytrzeźwiej mugolu albo dostaniesz Avadą!!! Na razie tylko... Crucio!!!
  • pijany znad Grodarza
   No to kupiliśmy, Wasza Lordowska Mać.

   ps. i po co to ?
  • Lord Voldemort
   Po jajco!!! Avada Kedavra!!!
  • pijany znad Grodarza
   Lordzie..... odłóż książkę o Harrym P. Nie dorosłeś.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę