Dwa Brzegi 2020. Wspieram to!

Początek sierpnia w Kazimierzu upłynie tradycyjnie pod znakiem filmów. Mimo pandemii Covid-19 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się. Organizatorzy jednak zwracają się do publiczności z prośbą o pomoc.
Pandemia Covid-19 to nie tylko kwestia zagrożenia zdrowia i życia ludzi, to także problemy w gospodarce, które mają przełożenie na sytuację kultury w Polsce. 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi wprawdzie się odbędzie, ale nie oznacza to, że ominęły go problemy finansowe.
- Pandemia to także kryzys gospodarczy, dlatego wielu naszych sponsorów, przyjaciół Festiwalu musiało ograniczyć swoje dotacje, niektórzy byli zmuszeni w ogóle się wycofać. Również instytucje państwowe znacznie zmniejszyły dotacje na wydarzenia kulturalne, w tym na Dwa Brzegi – pisze Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu. – Dlatego zwracamy się do Was, naszych przyjaciół, widzów, z którymi przeżyliśmy wiele pięknych chwil w dotychczasowej historii Festiwalu Dwa Brzegi, o włączenie się do naszej zbiórki społecznościowej. Chcemy poprosić Was o to, abyście poczuli się współfinansującymi Festiwal Dwa Brzegi.
Zbiórka organizowana jest na portalu Wspieram.to>>>
- Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie części kosztów związanych z realizacją Festiwalu w nowej, hybrydowej formule, co pozwoli dotrzeć z naszą ofertą do Widzów bez narażenia Was na ryzyko związane z pandemią COVID-19 – piszą organizatorzy.
Wśród nagród m.in. gadżety festiwalowe, książki, płyty, a także vouchery do restauracji i hoteli.
Na koncie Dwóch Brzegów jest już blisko 8,5 tys. zł. Do końca zbiórki pozostało 25 dni. Zachęcamy do wsparcia Festiwalu.
14. edycja Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020 w Kazimierzu i Janowcu odbędzie się w zmienionej – hybrydowej formie. Oznacza to, że filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie. Natomiast w Kazimierzu przez cały czas działać będzie studio festiwalowe, które transmitować będzie w Internecie spotkania z gośćmi Festiwalu, niewykluczone, że także z ograniczonym udziałem publiczności. Wiadomo, że wśród gości pojawi się Gabriela Muskała - bohaterka cyklu „I Bóg stworzył …aktorkę”. Premiera najnowszego filmu z jej udziałem „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w reżyserii Bartosza Kowalskiego – jednego z pierwszych polskich slasherów – miała miejsce na początku pandemii. W programie tegorocznej hybrydowej edycji pojawią się też nowe sekcje spotkań, m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu”, „Krytycznym okiem”.
– Dzięki tym wydarzeniom chcemy pokazać piękno Kazimierza, Janowca i Mięćmierza, a także przedstawić lokalne atrakcje i sposoby bezpiecznego spędzania wakacji w tych urokliwych zakątkach Lubelszczyzny – piszą organizatorzy.
Strefy kinowe będą dostępne po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane). Spotkania i pozostałe strefy aktywności w wolnym dostępie.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 1–9 sierpnia.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę