Dwa Brzegi 2020. Wspieram to!

Początek sierpnia w Kazimierzu upłynie tradycyjnie pod znakiem filmów. Mimo pandemii Covid-19 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się. Organizatorzy jednak zwracają się do publiczności z prośbą o pomoc.
Pandemia Covid-19 to nie tylko kwestia zagrożenia zdrowia i życia ludzi, to także problemy w gospodarce, które mają przełożenie na sytuację kultury w Polsce. 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi wprawdzie się odbędzie, ale nie oznacza to, że ominęły go problemy finansowe.
- Pandemia to także kryzys gospodarczy, dlatego wielu naszych sponsorów, przyjaciół Festiwalu musiało ograniczyć swoje dotacje, niektórzy byli zmuszeni w ogóle się wycofać. Również instytucje państwowe znacznie zmniejszyły dotacje na wydarzenia kulturalne, w tym na Dwa Brzegi – pisze Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu. – Dlatego zwracamy się do Was, naszych przyjaciół, widzów, z którymi przeżyliśmy wiele pięknych chwil w dotychczasowej historii Festiwalu Dwa Brzegi, o włączenie się do naszej zbiórki społecznościowej. Chcemy poprosić Was o to, abyście poczuli się współfinansującymi Festiwal Dwa Brzegi.
Zbiórka organizowana jest na portalu Wspieram.to>>>
- Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie części kosztów związanych z realizacją Festiwalu w nowej, hybrydowej formule, co pozwoli dotrzeć z naszą ofertą do Widzów bez narażenia Was na ryzyko związane z pandemią COVID-19 – piszą organizatorzy.
Wśród nagród m.in. gadżety festiwalowe, książki, płyty, a także vouchery do restauracji i hoteli.
Na koncie Dwóch Brzegów jest już blisko 8,5 tys. zł. Do końca zbiórki pozostało 25 dni. Zachęcamy do wsparcia Festiwalu.
14. edycja Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020 w Kazimierzu i Janowcu odbędzie się w zmienionej – hybrydowej formie. Oznacza to, że filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie. Natomiast w Kazimierzu przez cały czas działać będzie studio festiwalowe, które transmitować będzie w Internecie spotkania z gośćmi Festiwalu, niewykluczone, że także z ograniczonym udziałem publiczności. Wiadomo, że wśród gości pojawi się Gabriela Muskała - bohaterka cyklu „I Bóg stworzył …aktorkę”. Premiera najnowszego filmu z jej udziałem „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w reżyserii Bartosza Kowalskiego – jednego z pierwszych polskich slasherów – miała miejsce na początku pandemii. W programie tegorocznej hybrydowej edycji pojawią się też nowe sekcje spotkań, m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu”, „Krytycznym okiem”.
– Dzięki tym wydarzeniom chcemy pokazać piękno Kazimierza, Janowca i Mięćmierza, a także przedstawić lokalne atrakcje i sposoby bezpiecznego spędzania wakacji w tych urokliwych zakątkach Lubelszczyzny – piszą organizatorzy.
Strefy kinowe będą dostępne po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane). Spotkania i pozostałe strefy aktywności w wolnym dostępie.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 1–9 sierpnia.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę