Droga Krzyżowa w deszczu (fotoreportaż)

zobacz więcej (14)

Tradycyjnie ulicami Miasteczka przeszła w Wielki Piątek procesja Drogi Krzyżowej. Z powodu nieprzychylnej aury ostatnie stacje odbyły się w Kościele Farnym.

Tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej nawiązywało do osoby Jana Pawła II, łącząc Mękę Chrystusa z jego cierpieniem. W tym roku przypada bowiem 90 rocznica urodzin Papieża Polaka i piąta rocznica jego śmierci.

Wierni przeszli ulicami Miasteczka spod Fary pod Klasztor oo. Franciszkanów, a następnie przez Mały Rynek zmierzali na Górę Trzech Krzyży. Z powodu nasilającego się deszczu ostatnie stacje Drogi Krzyżowej odbyły się jednak w Farze.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadził ks. Proboszcz Tomasz Lewniewski. Rozważaniom towarzyszyły żywe obrazy przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza pod kierunkiem ks. Rafała Sobczuka.

 

Relacja wideo - wkrótce.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę