Droga Krzyżowa w deszczu (fotoreportaż)

zobacz więcej (14)

Tradycyjnie ulicami Miasteczka przeszła w Wielki Piątek procesja Drogi Krzyżowej. Z powodu nieprzychylnej aury ostatnie stacje odbyły się w Kościele Farnym.

Tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej nawiązywało do osoby Jana Pawła II, łącząc Mękę Chrystusa z jego cierpieniem. W tym roku przypada bowiem 90 rocznica urodzin Papieża Polaka i piąta rocznica jego śmierci.

Wierni przeszli ulicami Miasteczka spod Fary pod Klasztor oo. Franciszkanów, a następnie przez Mały Rynek zmierzali na Górę Trzech Krzyży. Z powodu nasilającego się deszczu ostatnie stacje Drogi Krzyżowej odbyły się jednak w Farze.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadził ks. Proboszcz Tomasz Lewniewski. Rozważaniom towarzyszyły żywe obrazy przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza pod kierunkiem ks. Rafała Sobczuka.

 

Relacja wideo - wkrótce.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę