Dobroczynny wieczór klezmerski

Skomentuj (10)

W pierwszy wrześniowy weekend na kazimierskim Rynku odbędzie się dobroczynny wieczór klezmerski, którego gwiazdą będzie dobrze znany już w Miasteczku zespół KROKE.

W sobotę, 3 września o godz. 20.00 na Rynku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się „Wieczór klezmerski”. Główną gwiazdą koncertu będzie dobrze już znany kazimierskiej publiczności zespół KROKE z Krakowa. KROKE to jeden z najlepszych zespołów muzyki żydowskiej w Europie utworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Muzycy grają własne kompozycje, nie zrywając przy tym kontaktu z klasycznym klezmerskim muzykowaniem. Na bazie tradycyjnych motywów żydowskich improwizują budują oryginalne aranżacje, tworzą pasjonujący spektakl wciągający każdego wrażliwego na muzykę słuchacza.

 

Skład zespołu: altówka, skrzypce, śpiew - TOMASZ KUKURBA, akordeon - JERZY BAWOŁ, kontrabas - TOMASZ LATO.

 

Tego wieczoru, na kazimierskim Rynku będzie miał też miejsce Przegląd Młodych Zespołów Klezmerskich. Na scenie pojawią się młodzi, ale już uznani i cieszący się coraz większą popularnością muzycy.

 

Wieczór ten będzie więc okazją do obcowania z kulturą na najwyższym poziomie. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz zniszczonej w wyniku wybuchu gazu szkoły w Kazimierzu Dolnym. Jak będzie można wspomóc jej odbudowę? To bardzo proste, wystarczy kupić los – cegiełkę, a przy okazji wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

 

Koncert jest organizowany jako wydarzenie towarzyszące XIII Międzynarodowej Konferencji Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych, której przewodniczący jest prof. Andrzej Emeryk. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Wstęp na imprezę jest wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • pijany znad Grodarza
  Byłem. Było świetnie, choć zimno. Trzeba przyznać, że muzyka ta wpisała się w kazimierski rynek.
  Cegiełki na szkołę.
  Wychodzać z domu wziałem z soba 20 zl z zamiarem zakupu tejże. A tu nici. Szlaban. Cena dobroczynności ZAPOROWA. 50 zł. NIE KUPIŁEM.
  Mam pytanie. Kto wpadł na taki WSPANIALY POMYSŁ ustalajac taka cenę. Czyżby wzorowali się na horrendalnych cenach piwa z ogródkow?.
  Słuchający okolo godz. 22 - 23. mocno wiercili się na krzesłach. Po prostu chciało Im się siusiu. Niestety. Szalet miejski zamkniety. Czuć było mocz obsikanych pięknych , historycznych murów. Szkoda pań, bo z tej formy nie mogły skorzystać.
 • Magda
  wspaniale!!!!!!!
 • nina
  super, już nie mogę się doczekać!!!!
 • tak sobie myślę
  Celowo "charytatywny" występuje z cudzysłowem, bo jak nie ma charytatywnej mszy tak i wieczór klezmerski charytatywny w istocie nie jest.
  Bo czym różnią się cegiełki "rozprowadzane" przy wyjściu z kościoła na taki czy inny zbożny cel od cegiełek sprzedawanych w trakcie koncertu.
  Tylko przeznaczeniem, gdyż pieniądze w tych okolicznościach zabrane nie pochodzą od wspomnianych instytucji/organizatorów/artystów itd. tylko od osób prywatnych, które się tam znalazły.
  Więc po co to całe "zadęcie"
 • kościołoznawca
  No, z tym Proboszczem to już przegiąłeś:))
 • Tadek
  Hura!!!
 • tak sobie myslę
  Jak zauważyłem już przy innej okazji(Wikarówka) następuje mylne używanie pojęć "dobroczynny, charytatywny".
  Używane często lecz bezsensownie, dewaluują się.
  Konia z rzędem za wskazanie w powyższym tekście,co wskazuje na dobroczynny charakter koncertu?
  Że ktoś przekaże honorarium na szczytny cel? Nie!
  Że ktoś coś zrobi za darmo na rzecz czegoś/kogoś? Nie!
  Czyli równie dobrze można urządzić "charytatywny" rejs statkiem,wystawę tego czy owego,koncert, ba nawet ksiądz proboszcz może odprawić "charytatywną" mszę!
  Ale tak naprawdę to tylko kupujący cegiełki maja coś wspólnego z dobroczynnością.
  Ściema.
 • pijany znad Grodarza
  Szacunek dla muzyków. Czekam na ten wieczór.
  Franek. Chyba popiłeś. Znam ten stan.
 • moderator
  błąd poprawiony ;)
 • Franek
  Którą szkołę spalili,nic nie wiem?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę