Kroke i inni (video)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (23)

To był jeden z tych wieczorów, które w Kazimierzu są zapowiedzią jeżeli nie rychłej jesieni, to przynajmniej końca lata. Rynek jednak jakby tego nie odczuwał: pełny był ludzi, którzy wsłuchiwali się w czasem nostalgiczne, a czasem bardzo żywiołowe klezmerskie melodie.

Na scenie jako suport pojawiały się kolejne zespoły: lubelski Klezmaholics, krakowski Sholem z gorąco oklaskiwaną wokalistką Eweliną Tomanek Inglot, a także lubelski NeoKlez z niezwykle energetycznym skrzypkiem Stanisławem Leszczyńskim, który wraz z kolegami potrafił rozgrzać kazimierską publiczność w tę zimną wrześniową noc. Nic dziwnego więc, że bisowali kilka razy. Muzyka klezmerska w ich wykonaniu zyskała też uznanie w oczach jury – zespół zdobył pierwszą nagrodę podczas konkursu zorganizowanego przy okazji koncertu grupy Kroke w Kazimierzu. Wyróżnienia otrzymali również Ewelina Tomanek Inglot z Sholem oraz perkusista zespołu Klezmaholics - Krzysztof Redas.

 

Impreza planowana jako „Wieczór klezmerski” niezauważalnie przerodziła się w „klezmerską noc”, bo gwiazda wieczoru - krakowska grupa Kroke – legenda muzyki klezmerskiej - pojawiła się na scenie tuż przed 23.00. O której scenę opuściła, to już tajemnica poliszynela….

W trakcie imprezy można było zakupić cegiełki na rzecz odbudowy lub budowy Gminnego Zespołu Szkół, który w wyniku katastrofy budowlanej został wyłączony z użytkowania, a kazimierscy uczniowie naukę kontynuują w różnych miejscach Miasteczka, a nawet poza nim. Darczyńcy, kupując cegiełki tym samym brali udział w loterii, wygrywając nagrody: płyty zespołu Kroke czy pakiety SPA w hotelu Król Kazimierz. Całość kwoty zebrana podczas koncertu zostanie przekazana na rzecz szkoły w Kazimierzu. na ręce władz miasta.  Firma Sympozjon deklaruje kontynuację akcji podczas innych konferencji i zjazdów medycznych organizowanych przez siebie w Kazimierzu i okolicach.

Koncert Kroke w Kazimierzu miał charakter wydarzenia towarzyszącego XIII Międzynarodowej Konferencji Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych, której przewodniczył prof. Andrzej Emeryk. Jego organizatorem była firma Symposion Sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Miasta Kazimierza Dolnego. Patronem medialnym był Kazimierski Portal Internetowy.

Fot. M. Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Irek i Anka
  Właśńie wróciliśmy z Kazimierza z koncertu Neoklez. To nie do pomyślenia że chłopaki nie są jeszcze gwiazdami największych scen muzycznych. Trzymamy kciuki i czekamy na płytę! ;)
 • Marta
  Jak dla mnie neoklez rządzi!Chłopaki jesteście cudowni! Czekam na koncert w Zamościu.
 • Tadek
  Też byłem. I tez było zimno, ale przynieslim koc i było już lepiej. Na cegłówkę zrobilismy ze znajomą ściepę, gdyż cena rzeczywiście nas trochę zaskoczyła. Obawiam się, że gdyby cegły miały kilka nominałów (np. 10; 20 i 50 zł), to wiekszość ludzi kupiłaby te najtańsze.
  Potem wygraliśmy ostatnią wygraną i się głośno ucieszyliśmy. Podobało się nam bardzo.
 • pijany znad Grodarza
  Czekalem długo. Takie wydarzenie i cisza. Postanowiłem swoje przymeślenia i pytania przenieść tutaj, bo jest la mnie niezrozumiala cena 50 zl , o ktorej mowią, że to CEGIEŁKA.

  pijany znad Grodarza
  2011-09-04 07:41
  Byłem. Było świetnie, choć zimno. Trzeba przyznać, że muzyka ta wpisała się w kazimierski rynek.
  Cegiełki na szkołę.
  Wychodzać z domu wziałem z soba 20 zl z zamiarem zakupu tejże. A tu nici. Szlaban. Cena dobroczynności ZAPOROWA. 50 zł. NIE KUPIŁEM.
  Mam pytanie. Kto wpadł na taki WSPANIALY POMYSŁ ustalajac taka cenę. Czyżby wzorowali się na horrendalnych cenach piwa z ogródkow?.
  Słuchający okolo godz. 22 - 23. mocno wiercili się na krzesłach. Po prostu chciało Im się siusiu. Niestety. Szalet miejski zamkniety. Czuć było mocz obsikanych pięknych , historycznych murów. Szkoda pań, bo z tej formy nie mogły skorzystać"

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę