Kroke i inni (video)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (23)

To był jeden z tych wieczorów, które w Kazimierzu są zapowiedzią jeżeli nie rychłej jesieni, to przynajmniej końca lata. Rynek jednak jakby tego nie odczuwał: pełny był ludzi, którzy wsłuchiwali się w czasem nostalgiczne, a czasem bardzo żywiołowe klezmerskie melodie.

Na scenie jako suport pojawiały się kolejne zespoły: lubelski Klezmaholics, krakowski Sholem z gorąco oklaskiwaną wokalistką Eweliną Tomanek Inglot, a także lubelski NeoKlez z niezwykle energetycznym skrzypkiem Stanisławem Leszczyńskim, który wraz z kolegami potrafił rozgrzać kazimierską publiczność w tę zimną wrześniową noc. Nic dziwnego więc, że bisowali kilka razy. Muzyka klezmerska w ich wykonaniu zyskała też uznanie w oczach jury – zespół zdobył pierwszą nagrodę podczas konkursu zorganizowanego przy okazji koncertu grupy Kroke w Kazimierzu. Wyróżnienia otrzymali również Ewelina Tomanek Inglot z Sholem oraz perkusista zespołu Klezmaholics - Krzysztof Redas.

 

Impreza planowana jako „Wieczór klezmerski” niezauważalnie przerodziła się w „klezmerską noc”, bo gwiazda wieczoru - krakowska grupa Kroke – legenda muzyki klezmerskiej - pojawiła się na scenie tuż przed 23.00. O której scenę opuściła, to już tajemnica poliszynela….

W trakcie imprezy można było zakupić cegiełki na rzecz odbudowy lub budowy Gminnego Zespołu Szkół, który w wyniku katastrofy budowlanej został wyłączony z użytkowania, a kazimierscy uczniowie naukę kontynuują w różnych miejscach Miasteczka, a nawet poza nim. Darczyńcy, kupując cegiełki tym samym brali udział w loterii, wygrywając nagrody: płyty zespołu Kroke czy pakiety SPA w hotelu Król Kazimierz. Całość kwoty zebrana podczas koncertu zostanie przekazana na rzecz szkoły w Kazimierzu. na ręce władz miasta.  Firma Sympozjon deklaruje kontynuację akcji podczas innych konferencji i zjazdów medycznych organizowanych przez siebie w Kazimierzu i okolicach.

Koncert Kroke w Kazimierzu miał charakter wydarzenia towarzyszącego XIII Międzynarodowej Konferencji Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych, której przewodniczył prof. Andrzej Emeryk. Jego organizatorem była firma Symposion Sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Miasta Kazimierza Dolnego. Patronem medialnym był Kazimierski Portal Internetowy.

Fot. M. Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Irek i Anka
  Właśńie wróciliśmy z Kazimierza z koncertu Neoklez. To nie do pomyślenia że chłopaki nie są jeszcze gwiazdami największych scen muzycznych. Trzymamy kciuki i czekamy na płytę! ;)
 • Marta
  Jak dla mnie neoklez rządzi!Chłopaki jesteście cudowni! Czekam na koncert w Zamościu.
 • Tadek
  Też byłem. I tez było zimno, ale przynieslim koc i było już lepiej. Na cegłówkę zrobilismy ze znajomą ściepę, gdyż cena rzeczywiście nas trochę zaskoczyła. Obawiam się, że gdyby cegły miały kilka nominałów (np. 10; 20 i 50 zł), to wiekszość ludzi kupiłaby te najtańsze.
  Potem wygraliśmy ostatnią wygraną i się głośno ucieszyliśmy. Podobało się nam bardzo.
 • pijany znad Grodarza
  Czekalem długo. Takie wydarzenie i cisza. Postanowiłem swoje przymeślenia i pytania przenieść tutaj, bo jest la mnie niezrozumiala cena 50 zl , o ktorej mowią, że to CEGIEŁKA.

  pijany znad Grodarza
  2011-09-04 07:41
  Byłem. Było świetnie, choć zimno. Trzeba przyznać, że muzyka ta wpisała się w kazimierski rynek.
  Cegiełki na szkołę.
  Wychodzać z domu wziałem z soba 20 zl z zamiarem zakupu tejże. A tu nici. Szlaban. Cena dobroczynności ZAPOROWA. 50 zł. NIE KUPIŁEM.
  Mam pytanie. Kto wpadł na taki WSPANIALY POMYSŁ ustalajac taka cenę. Czyżby wzorowali się na horrendalnych cenach piwa z ogródkow?.
  Słuchający okolo godz. 22 - 23. mocno wiercili się na krzesłach. Po prostu chciało Im się siusiu. Niestety. Szalet miejski zamkniety. Czuć było mocz obsikanych pięknych , historycznych murów. Szkoda pań, bo z tej formy nie mogły skorzystać"

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę