Długie weekendy 2011

Skomentuj (3)

Długie weekendy lubimy chyba wszyscy. Jest to przecież czas wolny od pracy, pełen odpoczynku i spokoju. Jednak w ostatnich latach długich weekendów było niewiele, gdyż święta często wypadały w niedzielę. Jak to wygląda w tym roku? Zobaczcie sami...

W tym roku długie weekendy zaczynają się już w styczniu. Wszystko dzięki temu, że do dni świątecznych, czyli wolnych od pracy wraca Trzech Króli. W roku 2011 Trzech Króli wypada w czwartek. Biorąc więc w piątek urlop, mamy długi weekend, a wykorzystując kilka dodatkowych dni, można wybrać się na dłuższy wypoczynek.

 

Święta Wielkiej Nocy wypadają w tym roku dość późno, bo 24 - 25 kwietnia. A skoro tak późno, to może jest szansa na ładną pogodę? Jeśli tak, moglibyśmy się wybrać na wycieczkę lub spacer. Wiosną wszystko jest takie piękne...

 

Podobnie jak w roku ubiegłym słynny długi majowy weekend nieco nas zawiedzie. Jednak nie tak bardzo, jak w latach poprzednich. Święto Pracy (1 maja) przypada w niedzielę, a Konstytucji 3 Maja - we wtorek. Dłuższy wyjazd wchodzi w grę jedynie wtedy, gdy weźmiemy wolne w poniedziałek - 2 maja. W Kazimierzu Dolnym w długi weekend majowy odbywa się co roku Majowy Festiwal Muzyczny, na który już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.


Na czterodniowy weekend można liczyć w czerwcu - jak zawsze. Boże Ciało w roku bieżącym świętować będziemy 23 czerwca. Wystarczy więc wziąć wolne na piątek, a poleniuchujemy całe cztery dni.

 

W lipcu co prawda długiego weekendu nie będzie, ale w połowie miesiąca odbędzie się na pewno Festiwal Klezmerski, który co roku przyciąga całe rzesze fanów. Na początku sierpnia po raz kolejny w nadwiślańskim Miasteczku zagości Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

 

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia) wypada w poniedziałek, a więc z całkiem długiego weekendu nici, ale z takiego 3-dniowego może już coś wyjść...


Wszystkich Świętych (1 listopada) w tym roku wypada we wtorek. Natomiast Święto Niepodległości (11 listopada) w piątek. Jeżeli więc mamy ochotę na krótki wypoczynek, jest ku temu świetna okazja.


W grudniu nie będzie nam dane poleniuchować. Boże Narodzenie wypada w niedzielę, a więc drugi dzień Świąt w poniedziałek... Podobnie będzie z Nowym Rokiem, który również wypada w niedzielę. 

 

Pocieszające jednak jest to, ze z roku na rok długich weekendów nam przybywa. W roku 2012, sytuacja będzie wyglądać dużo lepiej. Ale nie myślmy o tym na razie. Cieszmy się obecnym - 2011 Nowym Rokiem...

 

 

Kalendarium świąt i dni wolnych w 2011 roku:
1 stycznia (sobota) - Nowy Rok

6 stycznia (czwartek) - Trzech Króli
24 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc (pierwszy dzień)
25 kwietnia (poniedziałek) - Wielkanoc (drugi dzień)
1 maja (niedziela) - Święto Pracy
3 maja (wtorek) - Święto Konstytucji Trzeciego Maja
12 czerwca (niedziela) - Zielone Świątki
23 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (poniedziałek) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (wtorek) - Wszystkich Świętych
11 listopada (piątek) - Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (poniedziałek) - Boże Narodzenie (drugi dzień)

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę