Długie weekendy 2010

Skomentuj (1)

Rok ubiegły nie rozpieszczał nas długimi weekendami, rok obecny – 2010 będzie nieco łaskawszy, choć także pracowity. W jakim terminie możemy więc liczyć na trochę odpoczynku? Zobaczcie sami…

W tym roku, podobnie jak i w roku ubiegłym, słynny długi majowy weekend nieco nas zawiedzie. Bowiem Święto Pracy (1 maja) przypada w sobotę, a Konstytucji 3 Maja - w poniedziałek. Żaden dłuższy wyjazd nie wchodzi raczej w grę, no chyba, że weźmiemy urlop…
Na czterodniowy weekend można liczyć w czerwcu – jak zwykle w Boże Ciało. W tym roku świętować je będziemy już 3 czerwca. Wystarczy więc wziąć wolny piątek, a poleniuchujemy całe cztery dni. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (15 sierpnia) tym razem wypada w niedzielę, a więc nici z długiego weekendu.

Niektórym pozostają oczywiście wakacje. Odpocząć będą mogli uczniowie i studenci, którzy być może zechcą uczestniczyć w jakiejś imprezie. W Kazimierzu Dolnym, jak co roku, latem imprez nie brakuje! Już w czerwcu po raz kolejny na kazimierskim Rynku zagości Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, w lipcu – Festiwal Tradycji i Muzyki Klezmerskiej, natomiast w sierpniu Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają latem na turystów w nadwiślańskim Miasteczku.

Wszystkich Świętych (1 listopada) w tym roku wypada w poniedziałek. Natomiast Święto Niepodległości (11 listopada) w czwartek. Jeżeli więc weźmiemy dzień urlopu (piątek), będziemy mieć „długi weekend listopadowy”.


W grudniu nie będzie nam dane poleniuchować. Boże Narodzenie wypada w sobotę, a więc drugi dzień Świąt w niedzielę... Podobnie będzie z Nowym Rokiem, który również wypada w sobotę. Do Kazimierza zapraszamy również na sylwestrowe szaleństwa. Tu, jak co roku będzie cały szereg ofert skierowanych do ludzi o różnych gustach i wymaganiach, dzięki czemu bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Sumując, w 2010 roku przypada w sumie 112 dni wolnych od pracy. Jak je wykorzystamy, to zależy wyłącznie od nas. Pamiętajmy jednak by dłuższe wyjazdy planować z większym wyprzedzeniem, bo w Kazimierzu w niektórych terminach znalezienie wolnej kwatery graniczy z cudem…

Kalendarium świąt i dni wolnych w 2010 roku:

1 stycznia (piątek) - Nowy Rok
4 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc (pierwszy dzień)
5 kwietnia (poniedziałek) - Wielkanoc (drugi dzień),
1 maja (sobota) - Święto Pracy
3 maja (poniedziałek) - Święto Konstytucji Trzeciego Maja
23 maja (niedziela) - Zielone Świątki,
3 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (niedziela) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (poniedziałek) - Wszystkich Świętych
11 listopada (czwartek) - Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia (sobota) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie (drugi dzień)

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę