Długi weekend czerwcowy

Skomentuj (14)

zobacz więcej (12)

Długi weekend czerwcowy tuż tuż. I choć większość z nas ma już te kilka dni dokładnie zaplanowane, na wyjazd do Kazimierza Dolnego jeszcze nie jest za późno. Są jeszcze wolne kwatery.

Przed nami jeden z niewielu długich weekendów w tym roku. Dlatego też trzeba ten wolny czas jak najlepiej wykorzystać. Wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze żadnych planów zapraszamy do Kazimierza Dolnego. Tu można naprawdę odpocząć.

 

2 czerwca o godzinie 17.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii franciszkanina o. Bonifacego Kotysa pt. „Kobieta i dziecko skarbem Afryki”, który wiele lat spędził na misjach w Togo. Wystawa jest rodzajem hołdu złożonego afrykańskim kobietom i wyrazem wdzięczności dzieciom, które pomagały Autorowi w nauce języków gurma i moba i nawiązywaniu kontaktów z lokalną społecznością.

 

4 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Sylwestra Doraczyńskiego, który powraca do tematu tragedii samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Prezentowane prace zostały wykonane w Warszawie w czasie trwania żałoby narodowej. Wernisaż odbędzie się w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej.

 

5 czerwca na Zamku w Janowcu odbędzie się Przegląd Zespołów Pieśni i Tańca – „Godel”, natomiast w Kazimierzu Dolnym, w Galerii MIT o godz. 17.00 otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Drogi, dróżki, bezdroża" autorstwa Haliny Kołodziejskiej. Artystka urodziła się w Lublinie. Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdobyła dyplom na Wydziale Malarstwa w 1978 r. Swoje prace wystawia m.in. w galeriach warszawskich, lubelskich i kazimierskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się również grafiką ilustracyjną. Na stałe mieszka w Kazimierzu Dolnym.

 

6 czerwca w Muzeum Przyrodniczym rozpoczną się Dni Wisły, które będą trwać aż do 27 czerwca. Wśród propozycji, jakie organizatorzy przygotowali dla grup zorganizowanych, znalazły się m.in.: wycieczki ornitologiczne „Ptaki cudaki”, warsztaty plastyczne „Wisła malowana ziołami” oraz warsztaty fotografii przyrodniczej. W dniu inauguracji cyklu imprez 6 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z fotografikiem Arturem Taborem, pokaz diaporamy „Wisła” oraz na rejs statkiem po rzece (dla zaproszonych gości).

 

Podczas niedzielnego festynu w Gminnym Zespole Szkół w najbliższą niedzielę 6 czerwca odbędzie się aukcja, z której dochód przekazany zostanie dla szkoły Wilkowie. Na aukcji ok. godz. 15.00 wystawione zostaną obrazy kazimierskich artystów, karnety do zrealizowania w kawiarni „U Radka”, restauracji „Widok”, Spa w Zajeździe Piastowskim, w siedlisku Wiatrakowo oraz na kwaterze Justyny Borowiec przy ul. Małachowskiego, biżuteria oraz wiele innych interesujących przedmiotów.  W programie imprezy także zabawy sportowe i integracyjne dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, występy artystyczne uczniów, wata cukrowa, dmuchany zamek, kawiarenka, grill, domowe pierogi, bigos i wiele innych atrakcji. Początek festynu na boisku Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1 godz. 14.00.

 

Przez cały długi weekend czerwcowy oglądać można również wystawę „Mięćmierzanie”  w Galerii Letniej. 44 pozowane na stare fotografie portrety fotograficzne autorstwa Janusza Kobylańskiego oraz bardzo wiele zdjęć archiwalnych, z których wiele pierwszy raz ujrzało światło dzienne, tworzą swoistą genealogię Mięćmierza. Wystawę "Mięćmierzanie" w Galerii Letniej można oglądać do końca czerwca.

 

Zachęcamy również do spacerów i wycieczek rowerowych. W okolicy jest wiele pięknych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć, m.in. Męćmierz.

 

Wolne pokoje można znaleźć jeszcze tutaj:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • glejt
  Anno, falę powodziową oglądać która akurat w sobotę przyjdzie na ten teren? Po to chcesz przyjechać? Wybacz, ale to nie jest dobry pomysł.
 • ANNA
  PILNIE POSZUKUJE NOCLEGU W KAZIMIERZU DOLNYM W DNIACH 5-6.06.2010 DLA CZTERECH DOROSŁYCH OSÓB I DWÓJKI DZIECI TEL 697-308-214
 • glejt
  Proszę cię Matyldo, czytaj ze zrozumieniem - jestem w Kazimierzu Dolnym, nie jak twierdzisz krakowskim, i nie piszę o deszczu na południu Polski tylko o deszczu w Kazimierzu, na lubelszczyźnie - mam nadzieję że wreszcie zrozumiałaś.
 • Matylda
  Ja mowiłam o deszczu za moim oknem a nie na południu Polski .
 • glejt
  Dziś o 17ej usłyszałem w radio ogłoszenie o decyzji wojewody lubelskiego a w Dzienniku Wschodnim przeczytałem: "Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW skłoniły służby ratownicze do ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego, gmin: Annopol, Józefów n. Wisłą, Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy i Stężyca i miast: Puławy i Dęblin."
  Nadal Matyldo uważasz że to był 5minutowy deszczyk?
 • romana
  Uwaga idzie nowa fala powodziowa,trzymajcie się
 • Matylda
  Tak o 16.30 a nie o 13.00 i to przez 5 minut
 • glejt
  to że gorąco to fakt, ale deszcz też pada... spójrz Matyldo przez okno to uwierzysz.
  Z deszczowym pozdrowieniem...
 • Matylda
  to ty chyba siedzisz glejt na Kazimierzu w Krakowie , bo u nas piękna słoneczna pogoda i gorąco .
 • glejt
  podkarpacie znów zalewa, małopolska nasiąka ponownie, w Kazimierzu znowu leje co trochę - "powtórka z rozrywki", poprawka? Do czterech liter ta pogoda :((
 • turystka
  Agata 2010-06-01 17:22
  chętnie wynajmę pokój na 2 osoby ale jak dzwonie niestety wszystko już zajęte...jak co proszę o kontakt


  nadal szukasz pokoju? odezwij się na gg 8924460
 • Agata
  chętnie wynajmę pokój na 2 osoby ale jak dzwonie niestety wszystko już zajęte...jak co proszę o kontakt
 • Zegarkowy
  ......Wilkowa, Zastowa, Podgórza, Dobrego, Szczekarkowa, Polanówki, Zagłoby....
 • tutak
  Wszystko w Kazimierzu w normie. Wszystko jest gotowe na turystów. Nie tylko w samym miasteczku ale w całej gminie. Nawet szczęśliwie w Parchatce nic sie nie stało wysiłkiem setki ludzi i nie została zalana chociaż nawet starosta Kamiński jak słychać było miał dopuszczać plan zalania części naszej gminy w imię jakiś rzekomo wyższych celów. Kazimierz powodzi nie uległ. Wilkowa szkoda...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę