Długi weekend czerwcowy

Skomentuj (14)

zobacz więcej (12)

Długi weekend czerwcowy tuż tuż. I choć większość z nas ma już te kilka dni dokładnie zaplanowane, na wyjazd do Kazimierza Dolnego jeszcze nie jest za późno. Są jeszcze wolne kwatery.

Przed nami jeden z niewielu długich weekendów w tym roku. Dlatego też trzeba ten wolny czas jak najlepiej wykorzystać. Wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze żadnych planów zapraszamy do Kazimierza Dolnego. Tu można naprawdę odpocząć.

 

2 czerwca o godzinie 17.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii franciszkanina o. Bonifacego Kotysa pt. „Kobieta i dziecko skarbem Afryki”, który wiele lat spędził na misjach w Togo. Wystawa jest rodzajem hołdu złożonego afrykańskim kobietom i wyrazem wdzięczności dzieciom, które pomagały Autorowi w nauce języków gurma i moba i nawiązywaniu kontaktów z lokalną społecznością.

 

4 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Sylwestra Doraczyńskiego, który powraca do tematu tragedii samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Prezentowane prace zostały wykonane w Warszawie w czasie trwania żałoby narodowej. Wernisaż odbędzie się w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej.

 

5 czerwca na Zamku w Janowcu odbędzie się Przegląd Zespołów Pieśni i Tańca – „Godel”, natomiast w Kazimierzu Dolnym, w Galerii MIT o godz. 17.00 otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Drogi, dróżki, bezdroża" autorstwa Haliny Kołodziejskiej. Artystka urodziła się w Lublinie. Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdobyła dyplom na Wydziale Malarstwa w 1978 r. Swoje prace wystawia m.in. w galeriach warszawskich, lubelskich i kazimierskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się również grafiką ilustracyjną. Na stałe mieszka w Kazimierzu Dolnym.

 

6 czerwca w Muzeum Przyrodniczym rozpoczną się Dni Wisły, które będą trwać aż do 27 czerwca. Wśród propozycji, jakie organizatorzy przygotowali dla grup zorganizowanych, znalazły się m.in.: wycieczki ornitologiczne „Ptaki cudaki”, warsztaty plastyczne „Wisła malowana ziołami” oraz warsztaty fotografii przyrodniczej. W dniu inauguracji cyklu imprez 6 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z fotografikiem Arturem Taborem, pokaz diaporamy „Wisła” oraz na rejs statkiem po rzece (dla zaproszonych gości).

 

Podczas niedzielnego festynu w Gminnym Zespole Szkół w najbliższą niedzielę 6 czerwca odbędzie się aukcja, z której dochód przekazany zostanie dla szkoły Wilkowie. Na aukcji ok. godz. 15.00 wystawione zostaną obrazy kazimierskich artystów, karnety do zrealizowania w kawiarni „U Radka”, restauracji „Widok”, Spa w Zajeździe Piastowskim, w siedlisku Wiatrakowo oraz na kwaterze Justyny Borowiec przy ul. Małachowskiego, biżuteria oraz wiele innych interesujących przedmiotów.  W programie imprezy także zabawy sportowe i integracyjne dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, występy artystyczne uczniów, wata cukrowa, dmuchany zamek, kawiarenka, grill, domowe pierogi, bigos i wiele innych atrakcji. Początek festynu na boisku Gminnego Zespołu Szkół ul. Szkolna 1 godz. 14.00.

 

Przez cały długi weekend czerwcowy oglądać można również wystawę „Mięćmierzanie”  w Galerii Letniej. 44 pozowane na stare fotografie portrety fotograficzne autorstwa Janusza Kobylańskiego oraz bardzo wiele zdjęć archiwalnych, z których wiele pierwszy raz ujrzało światło dzienne, tworzą swoistą genealogię Mięćmierza. Wystawę "Mięćmierzanie" w Galerii Letniej można oglądać do końca czerwca.

 

Zachęcamy również do spacerów i wycieczek rowerowych. W okolicy jest wiele pięknych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć, m.in. Męćmierz.

 

Wolne pokoje można znaleźć jeszcze tutaj:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • glejt
  Anno, falę powodziową oglądać która akurat w sobotę przyjdzie na ten teren? Po to chcesz przyjechać? Wybacz, ale to nie jest dobry pomysł.
 • ANNA
  PILNIE POSZUKUJE NOCLEGU W KAZIMIERZU DOLNYM W DNIACH 5-6.06.2010 DLA CZTERECH DOROSŁYCH OSÓB I DWÓJKI DZIECI TEL 697-308-214
 • glejt
  Proszę cię Matyldo, czytaj ze zrozumieniem - jestem w Kazimierzu Dolnym, nie jak twierdzisz krakowskim, i nie piszę o deszczu na południu Polski tylko o deszczu w Kazimierzu, na lubelszczyźnie - mam nadzieję że wreszcie zrozumiałaś.
 • Matylda
  Ja mowiłam o deszczu za moim oknem a nie na południu Polski .
 • glejt
  Dziś o 17ej usłyszałem w radio ogłoszenie o decyzji wojewody lubelskiego a w Dzienniku Wschodnim przeczytałem: "Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW skłoniły służby ratownicze do ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego, gmin: Annopol, Józefów n. Wisłą, Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy i Stężyca i miast: Puławy i Dęblin."
  Nadal Matyldo uważasz że to był 5minutowy deszczyk?
 • romana
  Uwaga idzie nowa fala powodziowa,trzymajcie się
 • Matylda
  Tak o 16.30 a nie o 13.00 i to przez 5 minut
 • glejt
  to że gorąco to fakt, ale deszcz też pada... spójrz Matyldo przez okno to uwierzysz.
  Z deszczowym pozdrowieniem...
 • Matylda
  to ty chyba siedzisz glejt na Kazimierzu w Krakowie , bo u nas piękna słoneczna pogoda i gorąco .
 • glejt
  podkarpacie znów zalewa, małopolska nasiąka ponownie, w Kazimierzu znowu leje co trochę - "powtórka z rozrywki", poprawka? Do czterech liter ta pogoda :((
 • turystka
  Agata 2010-06-01 17:22
  chętnie wynajmę pokój na 2 osoby ale jak dzwonie niestety wszystko już zajęte...jak co proszę o kontakt


  nadal szukasz pokoju? odezwij się na gg 8924460
 • Agata
  chętnie wynajmę pokój na 2 osoby ale jak dzwonie niestety wszystko już zajęte...jak co proszę o kontakt
 • Zegarkowy
  ......Wilkowa, Zastowa, Podgórza, Dobrego, Szczekarkowa, Polanówki, Zagłoby....
 • tutak
  Wszystko w Kazimierzu w normie. Wszystko jest gotowe na turystów. Nie tylko w samym miasteczku ale w całej gminie. Nawet szczęśliwie w Parchatce nic sie nie stało wysiłkiem setki ludzi i nie została zalana chociaż nawet starosta Kamiński jak słychać było miał dopuszczać plan zalania części naszej gminy w imię jakiś rzekomo wyższych celów. Kazimierz powodzi nie uległ. Wilkowa szkoda...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę