Czy Janusz Kowalski może być radnym?

Skomentuj (58)

Od kilku tygodniu na forach internetowych i w rozmowach mieszkańców poruszany jest temat obecności w grupie radnych pana Janusza Kowalskiego wybranego z okręgu numer I w ostatnich wyborach samorządowych. Stawiane jest wśród mieszkańców pytanie, czy ten Pan zgodnie z prawem może zasiadać w gronie radnych Rady Miasta Kazimierz Dolny, skoro od dłuższego czasu mieszka w sąsiedniej gminie Puławy? – Takie pytanie widnieje w piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzu wpłynęło pismo „w bulwersującej opinię publiczną sprawie Radnego Janusza Kowalskiego, a właściwie jego faktycznego miejsca zamieszkania” – jak napisano w liście.

- Stawiane jest wśród mieszkańców pytanie, czy ten Pan zgodnie z prawem może zasiadać w gronie radnych Rady Miasta Kazimierz Dolny, skoro od dłuższego czasu mieszka w sąsiedniej gminie Puławy? – czytamy w piśmie.

Radny Janusz Kowalski pytany o miejsce swojego zamieszkania odpowiada niezmiennie.

- Mieszkam w Kazimierzu Dolnym i autorzy tego listu wiedzą o tym doskonale, mimo to od półtora roku rozpowszechniają te plotki, które można było wyjaśnić już w sądzie w trybie wyborczym, jednak tego nie zrobili – odpowiada radny Kowalski. – Jest to bzdura i totalne pomówienie.

List wysłany do przewodniczącego Rady Miejskiej, radnych i redakcji wielu lokalnych czasopism jest podpisany przez „Mieszkańców”.
- Z obawy przed szykanami nie dołączamy listy podpisów, liczymy na zrozumienie w tej sprawie – napisano w liście.

Janusz Kowalski uważa, że za podpisem „Mieszkańcy” kryje się grupa osób związana z byłym burmistrzem Dunią, która chce go w ten sposób zdyskredytować w oczach wyborców. Jest gotowy udowodnić swoje racje podczas spotkania Samorządu Mieszkańców, które odbędzie się 15 lutego o godzinie 17.00.

Rada Miejska w Kazimierzu nie będzie się zajmować tą sprawą.

- Nie rozpatrujemy anonimów – mówi przewodniczący Rady Mirosław Opoka.

Poniżej pismo:

Szanowny Panie Przewodniczący
Szanowni Państwo Radni

Od kilku tygodniu na forach internetowych i w rozmowach mieszkańców poruszany jest temat obecności w grupie radnych pana Janusza Kowalskiego wybranego z okręgu numer I w ostatnich wyborach samorządowych. Stawiane jest wśród mieszkańców pytanie, czy ten Pan zgodnie z prawem może zasiadać w gronie radnych Rady Miasta Kazimierz Dolny, skoro od dłuższego czasu mieszka w sąsiedniej gminie Puławy?

Dlatego zwracamy się do Pana Przewodniczącego i Państwa Radnych o sprawdzenie czy prawdziwe są informacje, że radny Janusz Kowalski chociaż widywany jest na terenie gminy Kazimierz Dolny mieszka w Puławach? Pojawiające się na ten temat komentarze w internecie pozostają bez odpowiedzi przez zainteresowanego, który przez lata dość chętnie udziela się i wchodzi w dyskusje z innymi internautami.

Skoro pan Janusz Kowalski milczy chyba obowiązkiem innych radnych, którzy trudno by podobnych informacji na jego temat jak my mieszkańcy nie posiadali, o podjęcie stosownych przez prawo działań i wyjaśnienie tematu. Niepojęta jest sytuacja milczenia w tej sprawie od złożenia ślubowań. Dlatego zdecydowaliśmy się napisać ten list do Państwa licząc odpowiedzialność i uczciwe zbadanie tematu.

Mamy nadzieję, że Pan Janusz Kowalski będzie skory do współpracy w tym względzie. Zgodnie z obecnymi przepisami jeżeli ktoś nie jest na stałe mieszkańcem gminy to nie może pełnić mandatu radnego. Mówi o tym jasno Kodeks Wyborczy. W artykule 5 tego Kodeksu stałe zamieszkanie jest równoznaczne z zamiarem stałego pobytu, a to jest podstawą do udziału w wyborach i tym samym zasiadania w Radzie Miasta Kazimierz Dolny.

Dlatego biorąc pod uwagę informacje o sytuacji pana Janusza Kowalskiego dla jego dobra trzeba sprawę wyjaśnić, a nie udawać, że jej nie ma.

Prosimy Pana Przewodniczącego o przekazanie kopii tego pisma następującym Radnym:
Nieradka Krzysztof
Guz Piotr
Mokijewska Renata
Miroński Damian
Rybczyński Ryszard
Pruchniak Jakub
Seroka Kamil
Olejarz Justyna
Grabczak Magdalena
Borychowski Jarosław
Dołęga Leszek
Grabczak Magda
Wolna Ewa

Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy

Z obawy przed szykanami nie dołączamy listy podpisów, liczymy na zrozumienie w tej sprawie.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (58)

 • Redakcja
  Ten artykuł nie nawołuje ani do hejtu, ani do nienawiści, podejmuje jedynie temat - i to nie jako pierwszy - w pogoni za sensacją. Odnotowujemy jedynie fakt, że taki problem ludzi w Kazimierzu nurtuje. Staramy się być bezstronni - przytaczamy racje obu stron. I tyle w tym temacie.
  • Romana Rupiewicz
   Pisanie tego typu tekstów w oparciu o mocno wątpliwe źródła wiedzy daje ludziom pożywkę do hejtu na niewinnego człowieka. I tak się właśnie szerzy mowa nienawiści. Czasem niewiele trzeba... bardzo niewiele, żeby tragedia się wydarzyła.
  • L.K.
   ale przecież to blog ów Pana jest największym źródłem pomówień. jak również sam JK wielokrotnie w swoich artykułach często posuwa się do znacznie dalej idących insynuacji względem niewinnych ludzi.
  • pijany znad Grodarza
   Niby za co WINI panie Redakcję ?. Za hejt?. W którym to miejscu i momencie.?

   Własnie w oparciu o ten " hejt" dogłębnie wyjaśniliśmy sobie co stanowi prawo na tem temat. Nie ma żadnych watplliwośći co do bycia radnym przez Janusza Kowalskiego.
 • Romana Rupiewicz
  Artykuł wzbudził niesmak. Każdy, kto mieszka na Górach wie, że Janusz tu mieszka, to oczywiste jak oddychanie. Przemykając samochodem obok Folwarku Walencja Janusza można zobaczyć, jak krząta się po obejściu zarówno o 6 rano, jak i 22 wieczorem. Może czasem go nie ma. Mnie też czasem nie ma w domu. Niby to Burmistrz powtarza, jak to Rada jest jedna i wszyscy pracujemy dla dobra gminy..., ale to jedna wielka ściema! Ten artykuł jest hejtem i nawoływaniem do nienawiści i podziałów..., bo tak naprawdę chodzi o to, żeby Janusz nie pytał o nic, nic nie mówił, żeby nie było żadnej kontroli społecznej nad magistratem! Tak jest od wielu, wielu lat i nic się nie zmienia. Jestem przerażona, że szanujący się portal schodzi na psy, nie jest obiektywnym i niezależnym medium, ma udział w straszliwym szykanowaniu człowieka! Że Pani Redaktor zajmuje się plotkami i anonimami. Może niech Pani Redaktor o 6 rano podjedzie do Folwarku i sprawdzi te informację? Żeby pokazać groteskowość tej historii, nadmienię, że dość często nocuję w Warszawie, Grójcu, Mediolanie, Londynie lub Rzymie... więc właściwie nie powinnam mieć nic do gadania? Czy taka osoba nie może być radnym/radną? Przecież to się kupy nie trzyma. Skoro te pomówienia istnieją rzekomo od dawna, to dlaczego nikt z opozycji Janusza nie zgłosił sprawy na policję? Bo odwagi zabrakło? Zwykłe tchórzostwo i szerzenie nienawiści. Tylko szukanie, gdzie by tu zaczepić, w co uderzyć... żałosne. Ach, zapomniałam - echo ostatnio niesie, że ten czy tamten nie płaci należytych podatków, a inny zatrudnia na czarno ludzi, może więc napiszę jakiś anonim, czy Pani Redaktor się tym zajmie?
  • Forum Romanum
   Pani Romano ,to chyba różnica wynająć hotel na kilka dni w wymienionych przez panią miastach .
   W takim razie skąd Pulawy a nie Nałęczów , Wąwolnica czy Paryż,wyjasni nam pani ? tak poprostu ktoś wymienił to miasto bo bylo blisko i tam ulokował p.Kowalskiego?
  • jak tak można
   Niesmak budzi kolejna próba narzucenia nam wszystkim toku myslenia przez panią Romanę.
   1. Jak pani śmie pisać: każdy kto mieszka na Górach wie że Janusz tu mieszka? Spytała pani każdego - nie spytała.
   2. Jak pan śmie pisać o hejcie i nienawiści tu na portalu, a nie na blogu - hejt na pana Andrzeja był uprawiany niczym najżyźniejsza gleba, tak samo jak i na Dunię. Gdzie pani była? Nagle pani hejt widzi! O szykanowaniu pisze!
   3. Jak pani śmie wmawiać ludziom że w XXI wieku może nie być przy Internecie jawnych sesjach, radnich i ludzi może nie być kontroli.
   4. Jak pani śmie wmawiać ludziom, że artykuł ma na celu to żeby J.K. nie pytał itd. przecież on i każdy inny może zapytać bo to jest określone w prawie.
   5. Jak pani śmie sugerować że bycie radnym to jedyna droga do kontroli i zaangażowania pani nie jest przecież i wszędzie pani pełno - więc po co taki kit.
   6. Jak pani śmie pisać o obiektywizmie kogokolwiek sama wypisując od lat artykułu na blogu i tym samym firmując cały ten hejt jaki od la zalewa Kazimierz.
   Ja się zastanawiam czy naprawdę pani wierzy w to co pisze,
 • Street
  Bo to prawo jest głupie. Po co taki dziwny zapis. To wychodzi na to że student też radnym nie może być tak samo jak dajmy na to osoba która się wprowadziła do Puław a meldunek ma tutaj. Nie ma pożaru bez iskry i jeśli to prawda że przez rok wszyscy o tym gadali zaś zainteresowany milczał to tym bardziej dziwne. Dopiero teraz bo liścik ktoś napisał to tłumaczy się. Na sesji mógł wstać i powiedzieć jak jest skoro to nie prawda. To czemu nie powiedział żeby uwagi na sobie nie skupić.
 • niewiarygodny
  w Puławach nie mieszka... tak samo jak i na rynku nie parkuje... jak tak mówi to na pewno tak jest
 • pijany znad Grodarza
  Dołączcie nieczytelne o ile boicie się szykan ze strony Przewodniczącego.
  • ZuziaPończoszanka
   Przewodniczący nikogo nie szykanuje, pierwsze słyszę.
 • Zenua zenad
  Ameryka została wreszcie odkryta! Sam sobie pan Kowalski ten bigos nawarzył więc niech go zje i niech mu pomogą w tym ci, co sami na ten temat mówili. I to osoby z jego otoczenia a niej "jacyś od Duni". No właśnie znowu Dunia. Wszędzie u niego ten Dunia.
 • Joint
  Wy tu rozliczacie radnego a on działa!! Handel na Nadwiślańskiej trzeba zostawić albo rekompensatę płacić dla biednych handlarzy z całej Polski!!! Tak sie dba o swój okręg wyborczy. Już lepiej niech na Góry wraca i tam pensjonatom pomaga!
 • norbi
  A może tak jak na tym zdjęciu radny Kowalski podniesie rękę i powie Uroczyście oświadczam ze mieszkam w Kazimierzu, nagra to umieści na blogu i po sprawie.
  • Właśnie tak było
   Pytanie za sto punktów. Ile to wielgachnych artykułów napisał Janusz Kowalski w ostatnim półtora roku? Czy jeden poświęcił swojej osobie i zdementował te jak tu mówi "plotki"? A tylu osobom czas poświęcił głównie Pisulu do końca I tury. Na na swój temat jakoś cisza. Mógł zrobić jak piszesz. Nie zrobił. Czemu? Czekał na awanturę! Męczennikiem chce być może!
  • ciekwski
   Nie wiesz, że najlepiej głupich pomówień wypowiadanych przez anonimowych krzykaczy się nie komentuje. Kto chciał to go zapytał jak jest z tym mieszkaniem. Z chęcią odpowiedział.
 • Maniek
  Mały szczegół. Dlaczego Kowalski jako radny nie otrzymał e meila z listem? Totalna ustawka!
  Dlaczego portal zajmuje się powielaniem pomówienia skoro przewodniczący Rady Miasta stwierdza że nie będzie zajmował się anonimem. Pismo nie zawiera jednego faktu który uprawdopodobnilby zarzut. Hańba dla portalu.
  • taaa
   Jakby tego portal nie napisał, to byłoby że się Janusza Kowalskiego boi. To wszech czepiactwo jest nudne. O Wydrze też było tutaj swego czasu. Portal powinien być taki jak blog - T E N D E N C Y J N Y. To by się podobał!
 • L.K.
  Coś musi być na rzeczy. Temat jest wałkowany od dawna a Kowalski mając takie narzędzie jak swój blog, mógłby zdementować plotki w 5 sekund gdyby chciał. Jednak tego nie robi. Dlaczego? Przecież im dłużej trwa to zamieszanie tym gorzej dla jego reputacji.
  • kazimierz
   jak juz sie wymelduje z Puław to sprawa nagle sie wyjaśni
 • kazimierski Strażnik Teksasu
  poprzednio kiedy był radnym za niecenzuralne słowa podczas obrad, sąd skazał go na kare grzywny. obecna jego kadencja zaczyna się jeszcze ciekawiej... na dzien dobry ma juz nieprawomocny wyrok, a tu jeszcze wątpliwości związane z miejscem zamieszkania!? to jak to jest z tym naszym kazimierskim stróżem? broni prawa czy go łamie???
 • Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilk...
  Panie Kowalski drzazgę w oku bliźniego Pan widział a belki w swoim nie dostrzega. Jakie to typowe dla Pana. "Wojował" Pan z Panem Wydrą, to się Pan nie dziw że Pana teraz szarpią. Dałeś sam Pan przykład, dziwne tylko że Pan się nie cieszy, że tak mocno "Mieszkańców" zainspirował. Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że jak Pan kopie to jest ok ale jak Pana to już tak miło nie jest?
  • ludwik
   Z Wydrą były wątpliwości to poszedł Janusz do sądu. Nie bawił się w anonimy jak co niektórzy. Odwagi brak. A tak na marginesie nie słyszałem, by sprawa Janusza była jakoś dyskutowana w Rynku. Wątpliwości zapewne mają co niektórzy z Dołów, może też i Bochotnicy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę