Czego na święta zabraknąć nie może

zobacz więcej (7)

Do świąt jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne, a nawet - przynajmniej niektóre – spróbować wykonać samemu. Okazja po temu już w sobotę 5 kwietnia.

Wielkanoc, jak każde polskie święto, obrosła tradycją. Towarzyszy jej m.in. palma wielkanocna, koszyczek na święconkę z białą serwetką i oczywiście pisanki. Świąteczne artykuły dekoracyjne ręcznej roboty - kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego – zakupić możemy na trwającym właśnie Kiermaszu Kazimierskich Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki lub podczas Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła na Rynku w Niedzielę Palmową 12 kwietnia. Możemy je przygotować także sami.

Jak wykonać pisankę charakterystyczną dla naszego regionu metodą skrobania? Tego nauczymy się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki na kolejnych warsztatach z twórcami ludowymi już w najbliższą sobotę 5 kwietnia w godzinach 9.30-11.00. Poprowadzi je Wanda Bartoś – członkini kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych. Niezbędne materiały zapewnia organizator. Warsztaty są bezpłatne.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę