Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (22-24 stycznia)?

Jeśli najbliższy weekend zamierzacie spędzić w naszym mieście, koniecznie sprawdźcie, co będzie się działo. Już teraz możemy powiedzieć, że na pewno będzie ciekawie.

23 stycznia, sobota

12:00 Styczniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym
Jaki jest niezawodny sposób na rozgrzewkę? Energiczny spacer po naszym mieście! Chętni mogą wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem, podczas której poznają najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Kazimierzu. Cena to 15 zł dla dorosłych oraz 5 zł dla dzieci powyżej 5 roku życia.

13:00 Wernisaż wystawy „Od/kodowanie” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
Celem wystawy jest ukazanie stosunku współczesnych artystów do sztuki ludowej oraz folkloru. Jej trzonem będą prace zaprezentowane przez zakopiańskich twórców: rzeźbiarza Marcina Rząsę, projektantkę mody Elżbietę Krzemińską – Owcarz, architekta Jana Karpiela i jubilera Przemysława Wańczyka.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Cena 45 zł (dorośli), 21 zł (młodzież), 5zł (dzieci).

19:15 Koncert: Moriah Woods (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
W Kazimierzu wystąpi amerykańska songwriterka Moriah Woods, która obecnie mieszka w Polsce. Jej pierwsza płyta utrzymana była w klimacie amerykańskiego folku. Artystka pracuje teraz nad swoim drugim krążkiem. Bilet na sobotni koncert kosztuje 20 zł.

24 stycznia, niedziela

12:00 Koncert Chóru Andantino Szkoły Podstawowej nr 52 im. M. Konopnickiej w Lublinie (Fara: oprawa mszy św.; koncert po mszy św. o godzinie 12.00)

12:00
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci proboszcza  parafii kazimierskiej ks. Mateusza Serfińskiego, zesłańca syberyjskiego, uczestnika Powstania Styczniowego (Fara)

 

Oprócz tego w Kazimierzu warto odwiedzić też trwające wystawy:
Wystawa prac Pawła Kulińskiego „Obejrzeli się” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?” (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę