Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (22-24 stycznia)?

Jeśli najbliższy weekend zamierzacie spędzić w naszym mieście, koniecznie sprawdźcie, co będzie się działo. Już teraz możemy powiedzieć, że na pewno będzie ciekawie.

23 stycznia, sobota

12:00 Styczniowa wycieczka po Kazimierzu Dolnym
Jaki jest niezawodny sposób na rozgrzewkę? Energiczny spacer po naszym mieście! Chętni mogą wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem, podczas której poznają najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Kazimierzu. Cena to 15 zł dla dorosłych oraz 5 zł dla dzieci powyżej 5 roku życia.

13:00 Wernisaż wystawy „Od/kodowanie” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
Celem wystawy jest ukazanie stosunku współczesnych artystów do sztuki ludowej oraz folkloru. Jej trzonem będą prace zaprezentowane przez zakopiańskich twórców: rzeźbiarza Marcina Rząsę, projektantkę mody Elżbietę Krzemińską – Owcarz, architekta Jana Karpiela i jubilera Przemysława Wańczyka.

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Cena 45 zł (dorośli), 21 zł (młodzież), 5zł (dzieci).

19:15 Koncert: Moriah Woods (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)
W Kazimierzu wystąpi amerykańska songwriterka Moriah Woods, która obecnie mieszka w Polsce. Jej pierwsza płyta utrzymana była w klimacie amerykańskiego folku. Artystka pracuje teraz nad swoim drugim krążkiem. Bilet na sobotni koncert kosztuje 20 zł.

24 stycznia, niedziela

12:00 Koncert Chóru Andantino Szkoły Podstawowej nr 52 im. M. Konopnickiej w Lublinie (Fara: oprawa mszy św.; koncert po mszy św. o godzinie 12.00)

12:00
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci proboszcza  parafii kazimierskiej ks. Mateusza Serfińskiego, zesłańca syberyjskiego, uczestnika Powstania Styczniowego (Fara)

 

Oprócz tego w Kazimierzu warto odwiedzić też trwające wystawy:
Wystawa prac Pawła Kulińskiego „Obejrzeli się” (KOKPiT Biblioteka Publiczna, ul. Lubelska 32/34)
Wystawa „Owad – przyjaciel czy wróg?” (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę