Co dalej z bochotnicką kaplicą?

Skomentuj (43)

zobacz więcej (8)

O budowie kaplicy przez Krzysztofa w Elżbietę Zanussich w Bochotnicy pisaliśmy na łamach portalu już wielokrotnie. W mijający weekend w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyło się spotkanie z reżyserem i jego żoną, podczas którego temat tej inwestycji powrócił.

Budowa kaplicy fundowanej przez Zanussich w Bochotnicy od pewnego czasu budzi spore kontrowersje. Do zakończenia inwestycji jest coraz bliżej, jednak środków na jej dalsze sfinansowanie brak…

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bochotnicy, nauczyciele, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym – Tomasz Lewniewski, burmistrz Kazimierza Dolnego – Grzegorz Dunia oraz kazimierscy radni. I choć nie budowa kaplicy była myślą przewodnią tego spotkania, wiele osób przybyło tu, by zobaczyć powstający kościółek i posłuchać, co do powiedzenia na ten temat mają Państwo Zanussi, którzy podjęli się realizacji tej inwestycji.

- Nasza sytuacja finansowa jest strasznie ciężka – mówiła Elżbieta Zanussi. – Proszę więc, by w złotej księdze wieś Bochotnica zaistniała nie tylko jako ofiarodawca ziemi, na której ten kościół stanie, ale także, by każdy, kto może, dołożył swoje pięć lub dziesięć złotych. W chwili obecnej zaczyna nam brakować pieniędzy i niestety będę zmuszona zatrzymać budowę. Przepraszam, że żebrzę w was, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie i wesprzecie tę inicjatywę.

Jak tłumaczyła Elżbieta Zanussi, pieniędzy wystarczy jedynie na wstawienie okien i skończenie dachu. Na wykończenie wnętrza kaplicy potrzebne jest wsparcie mieszkańców Bochotnicy. Co na to ci najbardziej zainteresowani? Zdania były podzielone. I dość niechętnie wypowiadane na głos.

- Myślę, że część ludzi się dołoży i kaplicę uda się wykończyć – mówiła jedna z mieszkanek Bochotnicy. – Ale ludziom nie podoba się to, w jaki sposób się nas traktuje. Wcześniej nikt nikogo nie pytał o zdanie, a teraz, gdy brakuje pieniędzy, przypomniano sobie o nas. To nie jest miłe.

Spotkanie w Bochotnicy upłynęło jednak pod hasłem kanonizacji Jana Pawła II.  Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyła się projekcja filmu Krzysztofa Zanussiego o Ojcu Świętym „Z dalekiego kraju” i spotkanie z reżyserem. Oprócz tego przed zebranymi gośćmi wystąpił bochotnicki Zespół Folklorystyczny „Ekolki".

 

Skomentuj


Dodane komentarze (43)

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę