Co dalej z bochotnicką kaplicą?

Skomentuj (43)

zobacz więcej (8)

O budowie kaplicy przez Krzysztofa w Elżbietę Zanussich w Bochotnicy pisaliśmy na łamach portalu już wielokrotnie. W mijający weekend w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyło się spotkanie z reżyserem i jego żoną, podczas którego temat tej inwestycji powrócił.

Budowa kaplicy fundowanej przez Zanussich w Bochotnicy od pewnego czasu budzi spore kontrowersje. Do zakończenia inwestycji jest coraz bliżej, jednak środków na jej dalsze sfinansowanie brak…

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bochotnicy, nauczyciele, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym – Tomasz Lewniewski, burmistrz Kazimierza Dolnego – Grzegorz Dunia oraz kazimierscy radni. I choć nie budowa kaplicy była myślą przewodnią tego spotkania, wiele osób przybyło tu, by zobaczyć powstający kościółek i posłuchać, co do powiedzenia na ten temat mają Państwo Zanussi, którzy podjęli się realizacji tej inwestycji.

- Nasza sytuacja finansowa jest strasznie ciężka – mówiła Elżbieta Zanussi. – Proszę więc, by w złotej księdze wieś Bochotnica zaistniała nie tylko jako ofiarodawca ziemi, na której ten kościół stanie, ale także, by każdy, kto może, dołożył swoje pięć lub dziesięć złotych. W chwili obecnej zaczyna nam brakować pieniędzy i niestety będę zmuszona zatrzymać budowę. Przepraszam, że żebrzę w was, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie i wesprzecie tę inicjatywę.

Jak tłumaczyła Elżbieta Zanussi, pieniędzy wystarczy jedynie na wstawienie okien i skończenie dachu. Na wykończenie wnętrza kaplicy potrzebne jest wsparcie mieszkańców Bochotnicy. Co na to ci najbardziej zainteresowani? Zdania były podzielone. I dość niechętnie wypowiadane na głos.

- Myślę, że część ludzi się dołoży i kaplicę uda się wykończyć – mówiła jedna z mieszkanek Bochotnicy. – Ale ludziom nie podoba się to, w jaki sposób się nas traktuje. Wcześniej nikt nikogo nie pytał o zdanie, a teraz, gdy brakuje pieniędzy, przypomniano sobie o nas. To nie jest miłe.

Spotkanie w Bochotnicy upłynęło jednak pod hasłem kanonizacji Jana Pawła II.  Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Bochotnicy odbyła się projekcja filmu Krzysztofa Zanussiego o Ojcu Świętym „Z dalekiego kraju” i spotkanie z reżyserem. Oprócz tego przed zebranymi gośćmi wystąpił bochotnicki Zespół Folklorystyczny „Ekolki".

 

Skomentuj


Dodane komentarze (43)

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę