Bydgoszcz w Kazimierzu (video)

Skomentuj (3)

zobacz więcej (9)

Jeszcze w Kazimierzu nie koncertowali. Na co dzień związani są z miejscem, które figuruje w nazwie zespołu. Drugiego dnia Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej wystąpił U fryzjera Bydgoszcz Klezmer Band.

Mówią, ze nie grają tradycyjnej muzyki klezmerskiej. A ze sceny raz po raz słychać było znane, żydowskie melodie. Mówią, że próbują to robić po swojemu, mieszając jazz, awangardę, brzmienia bałkańskie, i współczesną kameralistykę, a klezmerskim utworom nadając rytmy taneczne. I improwizując. I to również zauważyła kazimierska publiczność, rozgrzana po wczorajszych czterech bisach zespołu Berberys, ale wciąż głodna zabawy. Bydgoszcz Klezmer Band tych oczekiwań nie zawiódł. Koncert jak burza. Drugiego dnia festiwalu znów mieliśmy freilach.


Bydgoszcz Klezmer Band: Maciej Jaroń skrzypce, Krzysztof Biernacki klarnet, Maciej Drapiński akordeon, Maciej Jagodziński gitara basowa, Kamil Jagodziński perkusja.

 

Co jeszcze przed nami? PROGRAM.

 

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • karolina
    Świetny koncert! Jestem pod wrazeniem! Czekam na płytę :)
  • Gosia
    Panowie, oby tak dalej:) Świetny występ, bawiłam się super na koncercie. Czekam na następne:) buziaki dla zespołu:):):):)
  • Marek
    Było niesamowicie!!! Bywam rokrocznie na festiwalu, ale żaden zespół jeszcze nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Na scenie widoczna młodość, kipiąca energia, ale przede wszystkim wysoki profesjonalizm muzyczny. Muszą jeszcze kiedyś zawitać do Kazimierza!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę